Мови   різні,  душа   одна!

                   Центр позашкільної роботи «Кожна дитина зірка»  міста Краматорська  18 лютого тепло зустрічав гостей із різних міст та районів Донеччини  на  I обласному фестивалі  етнічних  та національних культур «Мови різні, душа одна».

            Різноманітна виставка декоративно-прикладного, художнього, фотомис- тецтва, а також національна їжа передали весь колорит, звичаї, обряди, культурну спадщину різних народів, які   проживають на території Донеччини. 

            Вихованці центру дитячої та юнацької творчості  м. Добропілля запросили учасників фестивалю поринути у світ творчого розмаїття  Польщі. Народна студія ТБ і преси на  фотовиставці  авторських робіт «Ближче до Польщі – ближче до Європи» представила  діяльність   сім'ї  Батицьких   по відродженню польської культури  в  Доброму Полі. 

            На території Добропілля діє численна організація «Громадська спілка польської культури Rodzina, яка  об’єднує  людей польського походження і всіх, кому цікава історія Польщі, хто бажає відродити її національно - культурні традиції на нашій землі.

            Поляки пишаються своєю країною, плекають свою мову, культуру і традиції. Станцювати мазурку або полонез, блиснути знанням народних пісень може кожен третій житель Польщі. Відчути це на фестивалі допомогли солісти народного колективу сучасного танцю «Райдуга-шанс» Вікторія Гришина і Богдан Горєлов. У їх виконанні був представлений танок «Ана, Ана».  Долучитися до унікальної культури поляків допомогла Ірина Степанова – солістка вокальної студії «Дзвіночок». А народний ансамбль танцю «Непосиди» виконав запальний танець єврейського народу і заставив гучно плескати в долоні весь зал.

            Донецька обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки, Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної  освіти вручили  учасникам I обласному фестивалі  етнічних  та національних культур «Мови різні, душа одна» сертифікати і виразили надію, що  ми і далі будемо знайомитися з культурою національних меншин Донеччини і  прагнути жити в дружбі і злагоді один з одним.


                                              Перемоги  юних інтелектуалів

            Учні шкіл м. Добропілля були учасниками обласної науково-практичної конференції « Біологічні дослідження та винахідництво», яка проходила в м. Краматорську. Гідно захистивши свої роботи в різних секціях конференції, наші обдаровані дослідники природи привезли дипломи тільки за призові місця:

І місце – Кулініч Олександр , учень 2 класу НВК № 4, Малашкевич Таїсія, учениця 11 класу ЗОШ № 13   ( керівники  Броваренкр С.В., Луценко І.М.).

ІІ місце – Гнашко Катерина, учениця НВК № 4, Соненко Олександр, учень 11 класу ЗОШ № 18, Мироненко Дмитро, учень 8 класу ЗОШ-інтернат ( керівники Броваренко С.В.,  Лащенко О.Ю., Ковальова О.В.)

ІІІ місце – Микитина Анастасія, учениця 10 класу ЗОШ № 15( керівник Гутнік Є.О.).

            Вітаємо переможців і педагогічні колективи шкіл! 


   Міський  етап  Всеукраїнського  конкурсу - захисту  МАН

          В Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся I етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів та учнів-членів Добропільської філії Донецького територіального відділення Малої академії наук України наукового напрямку «Філологія та мистецтвознавство». За підсумками перше місце отримали:

      Томенко Анастасія, секція «Українська література», Добропільський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа I-III  ступенів №4  з поглибленим вивченням окремих предметів - дошкільний навчальний заклад», науковий керівник  Кулініч О.Б.

  Вінс Валерія,секція «Фольклористика», ЦДЮТ, Добропільський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа I-III  ступенів №4  з поглибленим вивченням окремих предметів - дошкільний навчальний заклад», науковий керівник Бавикіна Л.Д. 

  Камишенцев Радій, секція «Українська мова», Добропільський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школаI-III  ступенів №4  з поглибленим вивченням окремих предметів- дошкільний навчальний заклад», науковий керівник Шмирко І.В.

   Іванова Євгенія, секція «Англійська мова», ЦДЮТ, Нооводонецька загальноосвітня школа  I-III ступенів №17, науковий керівник Ступка Т.О.

      Маслюкова Валерія, секція «Англійська мова», Добропільська загальноосвітня школа  I-III ступенів №19 , науковий керівник Дашевська Л.С.

      Шестаченко Анастасія,секція «Журналістика», ЦДЮТ, НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 – ДНЗ», науковий керівник Антипенко Л.І.

        Тепер переможці міського етапу готуються до обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Бажаємо їм успіху! 


                                 Інтелектуальний       листопад

                Настав листопад, і не зважаючи на негоду, клуб ерудитів знову зустрічав найрозумніших, найдопитливіших інтелектуалів міста. В ЦДЮТ пройшла друга серія інтелектуальних ігор для школярів.

               11 листопада  о 14-00 відбулася гра «Інтелектуальна карусель»  для старшокласників. 

Найбільшу кількість балів набрали команди:

НВК № 4- 1220 б

ЗОШ № 13- 1100 б

ЗОШ № 19- 1060 б.

12 листопада о 12-00 у грі «Крок вперед»  своїми знаннями команди набрали такі бали:

НВК-гімназія - 770 б

ЗОШ № 19- 650 б

ЗОШ № 6- 590 б.

              13 листопада змагалися юні ерудити у грі «Магія повітряних куль». Діти відповідали на найскладніші питання, за що вдячність педагогам, які не шкодуючи часу додатково займаються з командою. Враховуючи те, що діти обрали раунди інтелектуальної гри, які не входять до шкільної програми початкових класів.

 НВК-ліцей- 590 б.

НВК№ 4- 520 б.

НВК-гімназія  - 470 б.

Подяка керівникам за підготовку команд. Прохання звернути увагу на більш поглиблене вивчення тем наступної гри.


                       Розважальна   програма   ШИП-ШИП   ШОУ в   ЦДЮТ

            Канікули- це чудова та найбільш сприятлива пора для активного відпочинку дитини. Тому 29 жовтня о 14-00 масовим відділом Центру дитячої та юнацької творчості була організована та проведена розважальна програма для вихованців середньої вікової категорії «Шип-шип шоу» в рамках проекту «Веселі канікули». Підлітки приймали участь у конкурсах, імпровізували в театралізації казки, озвучували цікаві відео, відгадували відомі фільми, співали пісні та завзято танцювали. На святі панувала весела, дружня атмосфера, що ще раз довело, що всі вихованці центру – одна весела сім'я.


                               Участь учнів у Всеукраїнському відкритому                                                           інтерактивному  конкурсі “МАН – Юніор Дослідник ”

               Учні 7 класу Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів-дошкільний навчальний заклад» Шнуренко Олександр та Гнашко Катерина взяли участь у Всеукраїнському відкритому інтерактивному конкурсі “МАН – Юніор Дослідник ”, де захищали свій проект «Цікаві фокуси». Разом з керівниками  Дудушко Еллою Валентинівною та Гнашко Тамарою Валентинівною були підготовлені і проведені досліди які були оцінені на високому рівні. За результатами рейтингового та експертного оцінювання учні посіли ІІ місце  в онлайн захисті  проектів.


                              Юні таланти дорослої журналістики

            Ні похмуре піднебіння, ні дощ,  ніщо не затьмарило настрій  і не перешкодило юним журналістам шкіл великого міста Доброполья  зібратися всім разом на підсумковому занятті  Школи молодого журналіста в народній студії ТБ і преси «Рожевий слон».  

           Три команди,  отримавши маршрутні листи,  на поїзді  відправилися    в дивну країну Журналістики.  Ця подорож  була  захоплююча, пізнавальна і дуже цікава.         

          На трьох зупинках «Інтелектуальна» «Творча», «Ораторська» панував командний дух, прагнення до перемоги.   Юнкори  виконували  завдання, грали,   креативили,  доводили, що  їх команда краща. 

         Тема гри-конкурсу «Юні таланти дорослої журналістики» їм була цікава.  Кожен учасник зумів проявити себе в прочитанні скоромовок, художньому ролевому  читанні притч,  у  ввічливому аукціоні,  у вираженні своїх емоцій;  розкрити свою творчість і майстерність в написанні незвичайних оголошень,  ексклюзивному інтерв'ю,  а  найголовніше,  показати  свої знання  в області журналістики,  виконуючи завдання  «Сніговий ком», «Буквашки»,  «Питання-відповідь» « Речення , що переплуталося» .

         Непомітно пролетів час.  Настав інтригуючий момент нагородження. Перемогла команда «Капітошки».  Молодці, юнкори!


                     Фінал інтелектуальної гри «Магія повітряних куль»  

          В  ЦДЮТ відбувся фінал міської інтелектуальної гри для молодших школярів «Магія повітряних куль».

Всі команди протягом року демонстрували  своєю ерудицією і кмітливість. Відповідали на безліч складних питань і розгадували цікаві ребуси і шаради.

Величезна подяка керівникам за підтримку інтелектуалів. 

Ми вітаємо вас з фіналом. Підсумками гри:

1 місце - НВК № 4

2 місце - НВК-ліцей

3 місце - НВК-гімназія


                                Фінал    інтелектуальної   гри    «Крок вперед»

           В ЦДЮТ пройшла фінальна міська інтелектуальна гра для середньої вікової категорії «Крок вперед».  Упродовж  року  8 команд розвивали свої інтелектуальні здібності, відповідали на найскладніші питання, виконували безліч завдань, проявляли всю свою кмітливість та винахідливість. Тож маємо такі результати:

1  місце - НВК – гімназія

2 місце -  ЗОШ № 19

3 місце -   НВК № 7

           Щира подяка педагогам, які старанно готували команди, систематично відвідували всі ігри та дарували дітям свою підтримку. 


                                                Я народжена, щоб співати

            У Центрі дитячої та юнацької творчості дев'ятого квітня пройшов перший сольний концерт талановитої, чарівною вихованки вокального колективу «Дзвіночок» Анастасії Брич. Вона не має почесних звань і престижних премій, але... є в ній таке, що виділяє її серед безлічі однолітків. Вона не підкупна у своїй щирості, чистоті й оптимізмі, її емоції справжні, правдиві, незаперечні. Прагнення рости, розвиватися, підкорювати творчі вершини є гідним прикладом для багатьох дорослих.

                   А який у Насті голос! У ньому багато відтінків: сила й м'якість, ніжність і смуток, дзвінкість і краса! Слухаєш її спів і тебе переймають емоції. То сльози накочуються на очі, коли слухаєш пісню «Мамині руки», то почуття радості і гордості переповнює душу, коли лунають пісні «Ну і що», «Нас б'ють, ми літаємо», « Без тебе», «Танці на склі».

         Головна мрія Насті - стати професійною співачкою і дарувати свою творчість публіці. Обожнює джас-рок, українські народні пісні, поп-музику. Їй дуже подобається творчість Григорія Лепса, Крістіни Агілери, Ані Лорак і Тіни Кароль.

      Анастасія Брич володар Гран-прі фестивалю - конкурсу «Степова перлина», лауреат телевізійного конкурсу «Зірки та зіроньки», лауреат 2-го ступеня міжнародного фестивалю «Майбутнє країни», лауреат 1-го ступеню регіонального конкурсу естрадної музики та пісні «Мелодія весни», лауреат 2-го ступеня міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «GrandMusic Fest», дипломант міжнародного конкурсу вокалістів «Юні дарування».

           Важко знайте людину, який би не захоплювався творчістю Насті. У неї багато шанувальників.   І тому в цей день диско-зал ЦДЮТ переповнений. Підтримати Настю прийшли рідні, близькі, друзі, вчителі, однокласники, керівники колективів і, звичайно ж, рідний «Дзвіночок». Її щиро люблять за яскравий і щедрий талант, невтомну творчу працю і безмежну відданість мистецтву.

         Анастасія Брич - гордість Центру дитячої та юнацької творчості.  Так нехай же її талант засяє новими гранями! Нехай її невичерпна енергія стане запорукою для нових чудових звершень для  кожного  з нас!


                            Cвято веселощів, сміху та гарного настрою

           1 квітня – свято веселощів, сміху та гарного настрою. Ми даруємо посмішки всім друзям, бажаємо всього найкращого та влаштовуємо маленькі розіграші. Саме сьогодні в ЦДЮТ відбулося свято «По секрету всьому світу» (в рамках проекту «Веселі канікули») для молодших вихованців. Юні гуртківці з цікавістю подорожували в пошуках чарівного  ключика, який відмикає скриньку з посмішками та мультиками, виконували складні завдання, драйвово танцювали та ласували солодкими призами. Свято пройшло в атмосфері веселощів та азарту.  Ще раз вітаємо всіх, та бажаємо, щоб посмішка завжди прикрашала вас!


                     Інтелектуальна гра     «Магія повітряних куль»

            У березні 2019 року в ЦДЮТ відбулася  інтелектуальна гра «Магія повітряних куль» для молодшої вікової категорії, в якій брали участь команди шкіл: НВК №4, НВК-ліцей, ЗШ №7, ЗШ №19, ЗОШ-інтернат , НВК - гімназія, ЗОШ № 6. Відповівши на питання 8 раундів, юні інтелектуали заробили такі бали: 

НВК-ліцей - 370 б

НВК № 4 - 330б

ЗОШ № 19 - 330 б

ЗОШ № 6 - б 310

НВК № 7 - б 300

НВК - гімназія - 280 б

                 З кожною грою юні знавці виявляють все більше ерудиції, кмітливості та знань. Велика подяка керівникам команд за підготовку та підтримку.


                                                                   «Крок вперед»

             На базі ЦДЮТ відбулася інтелектуальна гра для учнів середньої вікової категорії шкіл міста «Крок вперед».  У змаганнях взяли участь  7 команд: НВК «ЗОШ № 1- гімназія», НВК «ЗОШ № 3 – ДНЗ», НВК «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів № 4 – ДНЗ», НВК-ліцей, ЗОШ № 6, НВК № 7, ЗОШ № 19. Інтелектуали продемонстрували високий рівень знань, відповіли на всі найскладніші питання та отримали такі бали:

НВК № 1- гімназія - 800

ЗОШ № 6 - 700

ЗОШ № 19 – 500

НВК № 4 - 480

НВК № 7 - 440

НВК № 3 - 400 

НВК-ліцей - 260


            Закінчився другий етап Всеукраїнського конкурсу – захисту  науково  дослідницьких робіт  учнів – членів Малої академії наук

 

В обласному конкурсі взяли  участь десять переможців міського конкурсу МАН :

 Наумов Артем, учень 8 класу, ЗОШ І-ІІІ ст. №10 , секція «Всесвітня історія», з темою  «Тридцятирічна війна: історичний аспект»,  керівник Денисова О.Л;

Дейкун Олександра, учениця 11 класу, НВК ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей, секція «Історія України» , тема: «Дисидентський рух в українській політичній думці у 60-80 роках XXстоліття», керівник Денисова О.Л;

Костєв Михайло, учень 8 класу, ЗОШ І-ІІІ ст. №10 , секція правознавство, тема: «Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх», керівник

Денисова О.Л;

Сап”янов Євген, учень 9 класу, ЗОШ І-ІІІ ст. №10, секція «Етнологія», тема: «Майстерність створення зачісок в історичному аспекті», керівник Денисова О.Л;

Деревенець Марія, учениця 10 класу, НВК ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей, секція «Хімія», тема: « Різновиди глини та їх вплив на життєдіяльність людини», керівник Молодняк О.О.;

Блінкова Катерина, учениця 10 класу НВК ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей, секція «Біологія», тема «Вплив талих вод на рослинність Добропільського району», керівник Маслій Є.А.;

Корнієнко Владислав, учень 9 класу НВК№ 4, секція «Медицина», тема: «Гігієнічна діагностика окремих до нозологічних станів у підлітків – старшокласників при профільній формі навчання»  керівник Бровареко С.В.;

Семенов Кирило, учень11 класу ЗОШ І-ІІІ ст.№19 , секція «Англійська мова», тема: «Індустріальна революція у Великій Британії у ХVІІІ – ХІХст.» , керівник Дьоміна В.І.;

Пащенко Володимир, учень 11 класу НВК: «Гімназія –ЗОШ І-ІІІст №1», секція «Українська література», тема «Філософія світових класиків філософії та психології в творах Підмогильного», керівник Каплунова С. А.;

Шестаченко Анастасія, учениця 9 класу НВК №7, секція «Журналістика», тема: «Журналістське дослідження проблеми успіху на основі історії виникнення та існування корпорації Apple», керівник Антипенко Л.І..

Обласний тур захисту наукових робіт, вимагав від учнів чимало вмінь та навичок. Підлітки писали контрольні роботи з базових дисциплін,  приймали участь в конкурсі презентацій та повідомлень з теми, але найцікавішим був етап безпосереднього спілкування з науковцями, представниками відповідних кафедр ВНЗ регіону. Вперше таке випробування  було проведено за допомогою програми Скайп, що потребувало додаткових навичок у використанні сучасних комп’юторних технологій. Учні відповідали на запитання  науковців – викладачів, обговорювали питання, які виникли у керівників відповідних наукових кафедр.

  Вважаємо що талановита молодь  достойно представила наше місто та надбала дуже цінний досвід в праці над  науковою роботою. Чекаємо на результати!


                     Захист    науково-дослідницьких    робіт    МАН

У січні 2019 року в ЦДЮТ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів та учнів-членів МАН України. Було захищено 12 наукових досліджень.

Напрямок «Мовознавство» (секція «Англійська мова») представили 8 учнів:

-         Петрова Дар’я, Сагаян Григорій, Гнілицька Анастасія, Максименкова Наталья, Коненко Юлія, Боєва Катерина (керівник – Кабова Н.В., НВК «Гімназія – ЗОШ №1»);

-         Ільницький Владислав (керівник Ступка Т.П., ЗОШ І-ІІІ ст. №17)

-         Семенов Кирило (керівник Дьоміна В.І., ЗОШ №19).

Найвищій бал (150) та І місце отримав Кирило Семенов за наукове дослідження «Індустріальна революція в Британії в ХІХ столітті».

ІІ місце – Ільницький Владислав

ІІІ місце – Максименкова Наталія, Гнилицька Анастасія

Напрямок «Філософія та суспільствознавство (секція «Журналістика») представила Шестаченко Анастасія (керівник Антипенко Л.І., ЗОШ І-ІІІ ст. №7). Вона провела дослідження з теми «Журналістське дослідження проблеми успіху на основі історії виникнення та існування корпорації «Apple» та отримала 150 балів та посіла І місце.

Від наукового відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» свої науково-дослідницькі роботи захищали: Коненко Юлія, Максименкова Наталія, Пащенко Володимир (керівник – Каплунова С.А., НВК «Гімназія – ЗОШ №1»).

І місце – Пащенко Володимир (тема «Філософія світових класиків та філософів (Ніцше, Шопенгауера, Маслоу) в творах В.Підмогильного».

ІІ місце – Коненко Юлія

ІІІ місце – Максименкова Наталія