10.01.2020р. на базі НВК №4 у «Світовому кафе» зустрілися педагоги іноземної мови м.Добропілля. Тема заходу ''Формування інноваційного освітнього середовища сучасного вчителя іноземної мови. Викладаємо іноземну мову по - новому Під час роботи учителі поділилися своіїми родзинками щодо викладання іноземної мови в умовах НУШ.
З метою підвищення престижу олімпіадного руху, а звідси – культивування ставлення до обдарованої дитини як до найціннішого ресурсу педагогічної праці; сприяння набуттю практичного досвіду щодо олімпіадно-конкурсних завдань; формування цілісного світогляду учнів засобами інтеґрації; спонукання зростаючої особистості до активного саморозвитку в галузі мовно-літературної освіти; виховання поваги до власної інтелектуально-творчої діяльності серед учнів та вчителів-словесників, 30.10.- 01.11.2019 стартував ПРОЄКТ «Творча майстерня ”Слово.ua“».
Перша осіння сесія відбулася за трьома напрямками; «Українська філологія», «Іноземна філологія», «Російська мова. Світова література». Філологічно обдарована молодь Добропілля разом з педагогами активно співпрацювали, обмінювалися досвідом, опрацьовували технології, виконували вправи (Passivevoice, Modal verbs ), набували навичок роботи з текстом, аудіювання, опановували орфоепічні, орфографічні, граматичні, стилістичні розділи мовознавства, навчалися створювати хмаринки слів, презентації, лепбуки.
Пізнавально й творчо пройшов семінар-практикум учителів зарубіжної літератури в Білицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №9 з теми «Індивідуальний освітній маршрут, або акцент успішного навчання». Під час інтерактивної доповіді Тетяни Михайлівни Зінкевич педагоги виконували конструктивні та творчі завдання.
На уроці психологічне дослідження в 10 класі «Е. Т. А. Гофман «Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер», Климовець Т.Л., показала різні форми та методи роботи, які педагоги взяли для свого кейсу педагогічних ідей.
На майстер-класі від Дмитрук І.М., учителя української мови, зарубіжної літератури, словесники навчилися працювати з пантбуком. А на вебпітчингу «Від учителя до митця» створювати різноманітні завдання для індивідуального освітнього маршруту в інтернет-сервісах. Учасники семінару обмінялися думками, визначили доцільність і практичність семінару, виробили рекомендації щодо подальшої співпраці.
Січнева конференція філологів відбулася 10.01.2020р. на базі НВК № 4 -- опорної школи Добропільської міської ради з теми "Реалізація наскрізних змістових ліній на уроках української мови та літератури". У теоретичній частині вчителі-практики заглибилися в цінності технології колективного навчання в умовах Нової української школи, а в практичній -- стали учасниками майстер-класів "Від співпраці до командної роботи". Роботу в групах організовувала Діденко Ірина Миколаївна, учитель НВК-ліцей (найбільше схвальних відгуків дали колеги щодо прийомів об'єднання в групи та методу кросенса як активного інструмента у підготовці до ЗНО з теми "Акцентологія"). Роботу в парах налагоджувала Коваль Валентина Володимирівна, учитель КЗЗСО № 2 (учасники захопилися складанням ментальних карт та алгоритмів)
Упровадження компетентісно орієнтованого підходу в освітній процес у сучасних умовах – один з напрямків активних пошуків нових педагогічних рішень, що сприяють поліпшенню якості навчання, розвитку творчого потенціалу педагогічних колективів.
Тому з метою підвищення розвитку компетентності вчителів української мови та літератури шляхом поглиблення теоретичних та практичних знань щодо формування компетентностей учнів в умовах НУШ, 13 грудня 2019 р. у Білозерській ЗОШ І-ІІІ ст. №13 було проведено семінар вчителів української мови та літератури «Упровадження компетентісно орієнтованого підходу в освітній процес у сучасних умовах».
Спочатку, як зазвичай, учасники семінару визначили актуальність даної проблеми та пойшли вхідний контроль. Потім Богуш Т.М. провела брейстормінг «Реалізація компетентісного підходу на уроках української мови та літератури», а Тимохіна І.В. запровадила виготовлення ментальних карт «Плекаймо компетентності».Також учителі стали учасниками бінарного уроку у 8 класі «Іван Малкович. Вірш «З янголом на плечі», де створили поробки з декоративного дроту «Янгол» та передивилися народознавчу композицію «Вечорниці у світлиці» та майстер-клас від батьків з виготовлення святкових подарунків «Станьмо чарівниками. На завершення семінару учителі-філологи працювали над створенням творчого продукту «Компетентнісна освіта: від теорії до практики» у вигляді електронної стіниPadlet з використаними на семінарі матеріалами.