День Соборності України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
З нагоди відзначення Дня Соборності України в освітніх закладах Добропільської міскої ради було проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру: уроки пам’яті, виступи лекторських груп «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави”, виховні години «Моя Україна – єдина і неподільна», «Великий день єднання», «До тебе, рідна Україно, серцем лину»; дослідження проблем становлення незалежної демократичної держави в Україні в історичних секціях шкільних наукових товариств, тематичні конференції, круглі столи, присвячені історії національно-визвольної боротьби початку ХХ століття в Україні; конкурси малюнків «Я славлю свою рідну Україну». Організовано тематичні виставки у шкільних бібліотеках, виставки фотофактів, перегляд документального фільму «Акт злуки».
Свято батьків та дітей, свято краси, наполегливості, витривалості, свято здоров’я відбулося 20 травня в НВК ЗОШ І – ІІІ ступенів – ліцеї. Ініціатором і організатором фестивалю «Від здорової родини – до міцної України» стала команда «Агенти змін», до складу якої увійшли учні НВК – ліцею, учасники Всеукраїнського проекту «Відкривай Україну».
Сім спортивних родин Добропілля узяли участь у цьому заході. Вони показали свою силу, спритність, кмітливість, увагу, взаємовиручку та винахідливість у різноманітних випробуваннях: стрибали у довжину, кидали дротики в дошку дартс, демонстрували вміння набивати м’яч тенісними ракетками, відгадували прислів’я, змагалися в сімейних естафетах.
Переможцями фестивалю стали родини Шевченко (І місце), Вагнер (ІІ місце), Потьомкіни (ІІІ місце). Усі команди отримали пам’ятні подарунки, солодощі, а призери ще й кубки.
Та найголовніше такий сумісний відпочинок вдихнув життя у мляві вихідні, сприяв зміцненню родинних стосунків, дав змогу наблизитися батькам до своїх дітей, стати для них справжніми друзями.
Сподіваємося, свято, започатковане командою «Агенти змін», буде для добропільчан традиційним.
Ми щиро вдячні всім, хто допоміг утілити в життя нашу ідею: центру муніципального розвитку міста Білозерське, який очолює Щетініна Зухра Ассафівна; Борисову Андрію Михайловичу; приватним підприємцям Питовому Євгенію Анатолійовичу, Запорожець Тетяні Василівні.
18 травня у м. Добропілля пройшов міський фестиваль дитячих організацій «Вишиваний колорит», який був присвячений Всесвітньому Дню вишиванки. Він проходив у рамках реалізації міського лідерського соціального проекту «Advancing Dance» або «Розвивайся рухаючись» Добропільської міської дитячо-юнацької організації «Мрія» .
В рамках програми фестивалю відбулися: танцювальний парад «Вишивана барвистість єднання», кожна команда представляла хореографічну композицію музичного твору, у змісті якого оспівується вишиванка; виставка-перфоманс «Ниточки душевної гармонії», дослідники-активісти познайомили із майстринями вишивки та презентували їх колекції вишитих виробів; благодійний ярмарок-розпродаж «Яскрава щедрість».
Усі команди вразили своєю яскравістю, розмаїттям постановок та креативними винаходами сценічного дійства. Упродовж свята відчувалася особлива атмосфера піднесеності та духу гордості за вшанування мистецької спадщини українського народу. Близько півтисячі дітлахів були такими ж
неповторними, як і їх строкаті вишиванки.
Усіх присутніх зачарували колекції майстринь вишивання, які презентували дитячі організації шкіл міста, а саме:
Шматько Анни Петрівни («ФРГ», НВК-гімназії);
Ковальчук Лариси Анатоліївни («Спілка юних», НВК ЗОШ І-ІІІ ст. № 3- ДНЗ);
Кущ Ірини Віталіївни («Республіка радощів», НВК СШ І-ІІІ ст. № 4 – ДНЗ); Кальніної Лесі Володимирівни («Козацька республіка», НВК ЗОШ І-ІІІ ст.–ліцею);
Виснової Інни Вікторівни («Райдуга», ЗОШ І-ІІ ст.. № 6);
Пчели Галини Миколаївни («Лідер», НВК ЗОШ І-ІІІ ст.. № 7);
Ткачевої Ірини Іванівни («Джерело», ЗОШ І-ІІІ ст.. № 19);
Соколенко Світлани Вікторівни («Маяк», ЗОШ І-ІІІ ст..-інтернату).
На благодійному ярмарку-розпродажу були представлені декоративно-ужиткові та вишиті вироби, а також ласощі, які виготовляли діти та їх батьки. Кошти від ярмарку будуть перераховані на особистий рахунок нашої землячки, Єльцової Юлії Валеріївни, для лікування її сина – 16-річного Дмитра Вовчака.
Атмосфера фестивалю показала, що спільна творча справа має особливий вплив щодо громадянської активності дітей, батьків та педагогів нашого міста.
15 березня 2017 року на базі Добропільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 відбулася зустріч випускних класів шкіл міста Добропілля з представниками Машинобудівного коледжу Донбаської державної Машинобудівної академії , який є державним навчальним закладом . Коледж динамічно розвивається , упроваджуючи новітні освітні технології і методики , формуючи потужну матеріальну і інформаційну базу . Кількість спеціальностей за якими здійснюються підготовка молодших спеціалістів зросла до 11 на даний час . У навчальному процесі навчального закладу задіяні кабінети та лабораторії , обладнані новітньою комп’ютерною технікою і мультимедійними засобами . На зустрічі виступила голова циклової комісії загальноосвітньої підготовки Булдикова Р.Я. , викладач - методист, яка відмітила переваги коледжу перед іншими навчальними закладами , а саме : наявність підготовчих курсів з дистанційною формою навчання , можливість паралельно навчатися на заочному відділенні за іншою спеціальністю , працевлаштування більшості випускників технічних спеціальностей на найбільші підприємства міста . Майбутніх випускників було запрошено на День відкритих дверей 19 березня 2017 року о 10.00 м. Краматорськ , вул.. Велика Садова , 99 .
Зустріч традиційно відбувається не тільки з викладачами , а й зі студентами коледжу в теплій та дружній атмосфері.
На шляху до незалежності український народ часто втрачав своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку за гарне майбутнє нашої держави стали і герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом у 2014 році, заплативши за перемогу надвисоку ціну — власне життя. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.
20 лютого в пам'ятний День Героїв Небесної Сотні в навчальних закладах міста Добропілля вшанували подвиг учасників Революції гідності, які віддали своє життя захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Тематичні уроки «Їх прийняло небо, лишивши списки…», «Вони помирали, щоб жила Україна», хвилини пам’яті, віртуальні журналістські розслідування « По слідах Революції Гідності», конкурси малюнків «Герої не вмирають, вони живуть у серцях…», відео-уроки «Пам’яті Героїв Небесної Сотні присвячується…» залишаться в пам’яті дітей та учнівської молоді.
Сподіваємся ще довго-довго з покоління в покоління ми будемо передавати своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр.
Народна студія телебачення та преси запросила старшокласників шкіл великого міста Добропілля в Центр дитячої та юнацької творчості на свято «О,Польща, край озер і пісень, край щедрості та краси», яке пройшло в рамках проекту «Крок в майбутнє (польський марафон)». Ініціатори – «Громадська організація «Добропільська діаспора польської культури Rodzina».
Віктор Миколайович Батицький, керівник громадської організації «Добропільська діаспора польської культури Rodzina», Ніна Ананіївна Батицька, відповідальна за налагодження зв'язків з польською стороною, Валерія Леонідівна Жиренкова, координатор по питанням культурно-просвітницької діяльності «Rodzina» були почесними гостями на цьому святі.
Після того, як 25 членів гуртка «Ближче до Польщі – ближче до Європи» відвідали польське містечко Седльце, під час якого відбулося спілкування з молоддю та працівниками мерії міста, обмін культурними програмами, виникла потреба продовжити роботу над проектом.
Під час свята діти поділилися своїми враженнями від поїздки до Польщі, а вихованці студії «Рожевий слон» запропонували усім присутнім відправитися в заочну подорож до Варшави – міста – фенікс, з цікавою історією, яку століттями будували і руйнували.
Слайдова презентація, перегляд відео допомогли поринути в неповторний колорит столиці Польщі, прогулялися по тісних вулицях Старого і Нового міста, доторкнутися душею й серцем до архітектурних пам’яток. Екскурсія по Варшаві – це не лише історичні місця і легенди, але й народні, кулінарні традиції, регіональні продукти і, звичайно, шопінг.
Свято супроводжувала чудова музика Фредеріка Шопена – одного з найвідоміших польських музикантів, з ім'ям якого пов'язано безліч місць і куточків Варшави.
9 грудня на базі ЦДЮТ пройшов семінар-тренінг для педагогів-організаторів з теми «Активні форми розвитку лідерських якостей». Семінар складався із трьох тренінгових блоків.«Команда – велика сила» включав інтерактивні вправи на розвиток лідерських якостей у складі команди, розглядався алгоритм діяльності, спрямованої на успішні результати. Тренінг провела методист ЦДЮТ, координатор діяльності учнівського самоврядування В.В. Верещагіна.«Харизматичність – лідерська якість» показав, як за допомогою асоціативних перевтілень, можна проявити та презентувати лідерський потенціал особистості. До цього блоку підготувала вдалі вправи досвідчений педагог-організатор ЗОШ № 14 В.А. Свічкар. «Модель нового лідера на основі харизми великих» довів, що особистості світової історії минулого та сьогодення є прикладом для наслідування, а також предметом для дослідження та аналізу у формуванні та побудові власної моделі лідера, який здатний до прогнозуваня успішних перспектив. Свою майстерність тут продемонструвала Л.А. Харченко, керівник ММО педагогів-організаторів.Невимушені обставини семінару-тренінгу дали змогу усім учасникам розкрити свої найкращі лідерські якості, як особистостей, які здійснюють педагогічний супровід учнівського самоврядування в освітніх закладах Добропілля.
Збереження здоров’я української нації – один з основних напрямків роботи виховних закладів освіти. Тому 17 листопада 2015 року масовим відділом Центру дитячої та юнацької творчості була проведена інтелектуально-пізнавально-розважальна програма «Міцне здоров’я - міцна нація» в рамках міського проекту «Ми самі творимо майбутнє» по роботі з дітьми, що потребують особливої уваги.
У заході прийняли участь 22 учня з НВК - гімназії, НВК № 4, НВК - ліцей, НВК № 7, НВК № 3 та ЗОШ № 19. Діти зіставили ассоціограму «Здоровий спосіб життя», приймали участь в естафеті «Спорт – це здоров’я», поділилися рецептами приготування здорової їжі, станцювали танок «Ранкова гігієна» та відповідали на питання інтелектуальних раундів. Символом заходу було сонце, яке наповнювалось теплом від завзяття команд, від співтовариства та взаємодопомоги. За виконані завдання команди отримували промінчики та кріпили до сонця. По завершенню програми кожна дитина отримала серце з побажанням , як символ турботи про здоров’я, своє та оточуючих. Учасники прикрасили ними проміння сонця, щоб кожне серце наповнилося турботою, теплом та співчуттям. Подяка керівникам за залучення дітей до заходу.