Семінар-практикум шкільних бібліотекарів

               19 листопада  в Білицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №9 Добропільської міської ради відбувся семінар шкільних бібліотекарів за темою «Книга творить людину. Діяльність бібліотеки на підтримку читання».

                Учасники семінару проаналізували наявні проблеми формування читацької компетентності школярів за сучасних умов, познайомилися з системою роботи шкільної бібліотеки щодо підтримки та розвитку читання, як необхідного засобу здобуття освіти молодою людиною, виховання читацької культури серед дітей та юнацтва.

                Під час «зустрічі поколінь» у дружньому та вільному спілкуванні з читаючими родинами школи Сорокіних, Хабенко присутні дійшли до висновку, що без участі батьків вирішити проблему розвитку читацької компетентності в учнів практично неможливо. Тому слід посилювати роботу з батьками.

                 Особливо зацікавили учасників семінару сучасні форми роботи щодо залучення учнів до книги - флешмоб «Читаючи, людина переживає віки»  та виготовлення сторінки для смешбуку.  Бібліотекарі взяли участь у майстер- класі з виготовлення сторінки в стилі «смеш», кожен з учасників проявив творчу винахідливість. Усі завзято працювали та цікаво захищали свої роботи.  Під час професійного спілкування, у процесі обговорення семінару присутні обговорили, які методи роботи сприяють підвищенню престижності бібліотеки, поділилися власним досвідом. Намітили шляхи щодо залучення батьків до спільної роботи. Вирішили частіше проводити масові заходи спільно з батьками,  розробити буклети для батьків з питань родинного читання, взяти активну участь в батьківських зборах з виступами про необхідність родинного читання задля майбутньої успішності їхніх дітей. У подальшому більше використовувати сучасні форми й методи роботи (флешмоб, онлайн-спілкування тощо).

     Під часу семінару учасники отримали багато корисної інформації та стимул для підвищення своєї професійної компетентності.


                                             Шановні шкільні бібліотекарі!

            Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

                Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу.

Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

 

Методичний кабінет

 відділу освіти Добропільської міської ради


                                            Семінар шкільних бібліотекарів 

                  30 квітня в Білозерській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів №18 відбувся семінар шкільних бібліотекарів з теми: «Розвиток творчих здібностей учнів інноваційними засобами бібліотечної роботи».

                    Семінар розпочався презентацією «Творчий портрет бібліотекаря» з  якою виступила директор школи   Зоріна О.В.  Бібліотекар школи  Філіппенко О.Б поділилася з колегами власними напрацюваннями,  цікавими формами роботи з дітьми  щодо розвитку творчих здібностей.  Усім присутнім був представлений майстер – клас «Розвиток творчих здібностей учнів на заняттях гуртка «Світанок».   Присутні бібліотекарі  на 30хвилин стали  гуртківцями і виконували  творчі вправи: «Віднови вірш», «Газетні заголовки», «Чарівний кросворд», «Центон» та інші.

Семінар закінчився  арт – дебютом «Вітрила творчості», на якому  бібліотекар Філіппенко О.Б. представила творчість  Кругової  Інни, учениці 8 класу.  Дівчина не тільки пише вірші, а й грає на гітарі. На творчому заході були присутні:  керівник літературної студії «Возрождение»,  місцевий поет С.В.Нікода та ініціатор створення цієї студії Кирилова М.М., завідуюча профспілковою бібліотекою  шахти «Білозерська» .

                   Підводячи підсумок  семінару методист міського відділу освіти Василенко Т.А. від імені всіх бібліотекарів подякувала господарям за гостинність, а бібліотекарю за плідну працю. Було наголошено, що такі семінари удосконалюють та підвищують професійну майстерність, активізують творчий потенціал та розширюють межі творчої діяльності.