Профілактична програма «Профілактика афективної поведінки у дітей з порушенням інтелектуального розвитку (з використанням елементів дистанційного навчання)» практичного психолога Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 Добропільської міської ради Фісун О. О. - переглянути...

 


Засідання школи молодого психолога

             З метою надання методичної допомоги молодим працівникам психологічної служби працює «Школа молодого психолога», перше засідання якої відбулось 12 вересня 2018 року на базі відділу освіти Добропільської міської ради.

            Метою заходу стало ознайомлення практичних психологів та соціальних педагогів з нормативно-правовою базою, яка регламентує діяльність фахівців ПС, особливостями ведення ділової документації. Були наведені приклади систематизації, оформлення матеріалів та документів практичних психологів та соціальних педагогів.

 

            У рамках ШМП молоді фахівці мали можливість спілкування з більш досвідченими колегами та можливість обговорювати проблемні питання, які постають у роботі. 


Практичні психологи міста розширюють професійні горизонти

      В рамках обласного «Огляду моделей взаємодії психологічної служби з батьками в освітніх закладах області»   пройшов міський етап Огляду серед практичних психологів   м. Добропілля .  Його метою було виявлення та поширення інноваційного досвіду роботи фахівців психологічної служби, стимулювання їхньої творчої діяльності та задоволення потреб у професійній самореалізації, створення банку даних ефективних моделей взаємодії психологічної служби освітнього закладу з батьками  в освітніх установах міста.

      На розгляд організаційно-методичної комісії було надано 11 заявок на участь практичних психологів від 10 освітніх закладів. Актуальними, змістовними,  інформативними  та практично орієнтованими   були  роботи практичних психологів Фісун О.О. (ЗОШ №15), Пасічник О.В.(НВК-ліцей).  Перспективними  щодо подальшої розробки теми є моделі взаємодії з батьками практичних психологів Ляш О.І. (ЗОШ - інтернату), Скіби Н.В. (ДНЗ №25).

         В ході ІІ (очного) етапу Огляду  практичні  психологи Фісун О.О. (ЗОШ №15), Пасічник О.В. (НВК-ліцею), Ляш О.І. (ЗОШ-інтернату) провели майстер-класи «Психологічний супровід  батьківства», на яких довели актуальність , перспективність своїх систем роботи щодо подальшого впровадження та розповсюдження власного досвіду серед колег, продемонстрували високий та достатній  рівні професійної майстерності.             

    Сертифікатами учасників відзначені практичні психологи: Скиба Н.В. (ДНЗ№25), Ємченко А.С. (ЗОШ№17).

      Переможцями  Огляду  стали  практичні психологи: Пасічник О.В. (НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей ) -  І місце , Фісун О.О. (Білозерська ЗОШ №15)- ІІ місце , Ляш О.І. (Добропільський ЗОШ-інтернат) - ІІІ місце. 

Вітаємо з перемогою і сподіваємося  на  нові досягнення на обласному етапі Огляду! Успіхів Вам, колеги!!!


УВАГА!!!

            З  2016 року  функціонує сайт Психологічноі служби міста Добропілля             "Психологічний  навігатор"    http://psihologi295.wixsite.com/mysite


Засідання науково-методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів

               На  базі  методичного  кабінету  відділу  освіти  Добропільської  міської  ради  пройшло засідання науково-методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів з теми «Використання  інноваційних  технологій  в роботі практичних психологів щодо формування  здоров`язберігаючих  компетенцій  в учасників освітнього процесу».

               Учасники опрацювали  основні тези Концепції  Нової української школи, регіональної  програми розвитку освіти «Освіта Донеччини в європейському вимірі. 2017-2020 роки», міської програми «Освіта Добропілля для світу, що змінюється. 2017-2020 роки», що скеровують діяльність психологічної служби до  впровадження  здоров'язберігаючих технологій в освітній процес.

      Досвідом «Створення здоров`язбережувального навчально-виховного простору»  поділилися практичні  психологи Ляш О.І. (ЗОШ – інтернат)  та Санжаревська О.О. (ЗОШ№16).

      Предметно-методичний сервіс щодо «Створення комфортного середовища для розвитку фізичного, соціального та психологічного здоров’я особистості» підготували  практичні психологи Гринцова О.В. (ДНЗ № 35) - керівник НМК,  Фісун О.О. (ЗОШ№14, 15), Ємченко А.С. (ЗОШ№17), Маленко Т.В. (ЗОШ№11), Краснова О.В. (ДНЗ№4, 29) .   

      Учасники  оцінили різноманітність форм і методів, представлених  на семінарі, форму організації та проведення засідання НМК, яке сприяє підвищенню рівня професійної компетентності практичних психологів, готовності  до впровадження інноваційних здоров`язбережувальних технологій. 


Засідання «Школи  психологічної майстерності»

       У жовтні 2019 року  на базі НВК- ліцею  відбулося  чергове засідання «Школи  психологічної майстерності». Фахівці психологічної служби  зустрілися  з метою ознайомитися  з  програмою «HEART: зцілення та освіта за допомогою мистецтва. Учасники тренінгу ознайомилися з особливістю програми, можливостями її використання в корекційно-розвивальній  та відновлювальній роботі з учасниками навчально-виховного процесу.

      Керівник «Школи психологічної майстерності» Пасічник О.В., практичний психолог НВК-ліцею, пройшла навчання за даною програмою, яке проводила ГО «Save the Children»,  і протягом минулого навчального року провела  апробацію програми на базі ДНЗ№36 «Пролісок» та НВК-ліцею. Своїми напрацюваннями та рекомендаціями з досвіду роботи вона поділилася  під час тренінгу, в ході якого фахівці психологічної служби  опрацювали вправи різних напрямків арт-терапії, які будуть корисними в корекційно-відновлювальній роботі з дошкільнятами та школярами. 


ψ             Сайт «Психологічний  навігатор»

(http://psihologi295.wixsite.com/mysite)

- справжній путівник в чарівний світ практичної психології.

      Він  корисний молодим фахівцям і досвідченим психологам, тим, хто прагне до самоосвіти та постійного самовдосконалення.

          Метою створення сайту стали професійні задачі:

·         Зробити його корисними у роботі практичного психолога.

·         Надати допомогу тим, хто її потребує.

·         Надати можливості для тих, хто готовий ними скористатися.

       Мандруючи сторінками сайту можна знайти корисну і важливу інформацію;  ознайомитися з  матеріалами досвіду своїх колег; скористатися файлами, що стануть у пригоді в роботі;  зайнятися самоосвітою, гортаючи сторінки книг відомих психологів; дізнатися, чим живе психологічна служба.

         До того ж  кожен психолог може стати автором. Важливо, заглядати частіше, бути небайдужими, залишати свої враження і робити сайт ще більш цікавим!


Засідання «Школи психологічної майстерності»

         На базі ДНЗ №4 «Ластівка» відбулося чергове засідання «Школи психологічної майстерності». Тема творчої зустрічі фахівців психологічної служби «Арт-терапевтичний супровід дітей, які потребують розвитку емоційної сфери». Досвідом роботи з теми поділилася практичний психолог закладу Краснова О.В. Майстер-клас психолога  розкрив широкий спектр можливостей арт-терапії для корекції та профілактики  розладів емоційної сфери у дітей. 


Засідання «Школи психологічної майстерності»

        На базі НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей  м. Добропілля відбулося засідання «Школи психологічної майстерності», у якому взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги ДНЗ та ЗЗСО міста. 

Мета: ознайомити учасників з методами ігротерапії для подолання відхилень в поведінці у дітей, що перешкоджають нормальному емоційному самопочуттю та спілкуванню з однолітками.

Завдання:

- ознайомлення з літературою щодо роботи з девіантними дітьми;

- опрацьовування технік  зниження рівня тривожності, агресивності, гіперактивності, особливості роботи з дітьми-аутистами;- вироблення рекомендацій для батьків та педагогів по роботі з девіантними дітьми;

- розширення методів і прийомів корекційної  роботи практичних психологів та соціальних педагогів у роботі з особливими дітьми. 


Навчальний семінар  НМК практичних психологів та соціальних   педагогів міста Добропілля сумісно з психологами – волонтерами                                 Чеської гуманітарної  організації “People In Need”