2018 -2019 навчальний рік


НУШ В ДІЇ

           14 червня на базі ЗОШ № 19 пройшло підсумкове заняття творчої групи вчителів початкових класів «Казкотерапія як один із напрямків артпедагогіки».

            Засідання розпочала методист відділу освіти Добропільської міської ради Гнилицька Л.В., яка акцентувала увагу педагогів на  особливостях організації освітнього процесу відповідно до Концепції Нової української школи, в якій головним принципом є дитиноцентризм, розвиток  талановитості кожної дитини. З огляду на це і було побудовано заняття творчої групи.

               Керівник творчої групи Резоглазова О.О. познайомила учасників з прийомами роботи з медиативними   казками, які  формують віру в позитивний дозвіл проблеми, стимулюють  ефективне засвоєння життєвих уроків. Олена Олександрівна звернула увагу на те, що медитативні казки створюють щоб допомогти дитині зняти психоемоційне напруження, налаштувати її на позитивне сприйняття навколишнього світу тощо. Головна особливість медитативної казки — відсутність конфлікту й негативних героїв.

              Учасники заходу виконали арт-терапевтичну роботу «Лагідна  квіточка». Працюючи в групах педагоги складали свої авторські казки та презентували  їх.

             В кінці заняття зробили висновок, що комбінуючи різні прийоми казкотерапії, можна допомогти кожній дитині прожити багато ситуацій, з аналогами яких вона зіткнеться в дорослому житті. І значно розширити його світосприйняття  і способи взаємодії зі світом та іншими людьми.


Разом до Нової школи

              З метою підготовки вчителів початкових класів до роботи в умовах Нової української школи 03.05.2018 року на базі відділу  освіти Добропільської  міської ради  відбулося чергове  засідання творчої групи вчителів початкових класів «Казкотерапія як один із напрямків  артпедагогіки».

                Керівник творчої групи  Резоглазова О.О. акцентувала увагу присутніх на тому, що казкотерапія - це один із ефективних методів роботи з учнями початкових класів, які зазнають тих чи інших емоційних та поведінкових труднощів. Суть цього методу в створенні особливої казкової атмосфери, яка робить мрії дитини дійсністю, дозвдитині вступити в боротьбу зі своїми страхами, комплексами. Олена Олександрівна  зазначила, що цим методом можуть користуватися батьки, учителі, психологи для підготовки дитини до школи, організації її входження у простір шкільного життя. Казкотерапія дозволяє опанувати позитивними моделями поведінки, знизити негативні емоції, рівень тривожності.

Учасники творчої групи в процесі інтерактивного педагогічного спілкування на практичній частині провели воркшопи з казкотерапії, освоїли досвід роботи у використанні казок як форми прояви творчості.

                  Зустріч пройшла в цікавій пізнавальній атмосфері. Педагоги  вкотре  переконалися, що  казкотерапія – це шлях до пізнання себе. Це дуже дієва практика, з нею можна працювати, включаючи її до терапевтичних процесів. І це по дитячому цікаво. У казку треба вірити!


Міський семінар учителів 3-х класів

22 лютого 2018 року в Білицькій загальноосвітній школі №10  відбувся семінар учителів початкових класів. Метою семінару стало підвищення фахової компетентності вчителів щодо впровадження інтеграції навчальних предметів, використання якої сприятиме розвитку пізнавальної активності учнів, спроможності застосовувати набуті знання, уміння, навички в життєвих ситуаціях. Учителі школи Бєланова І.В., Гапон В.Д., Яковенко Т.М. презентували досвід своєї роботи, продемонстрували практичне втілення у навчальний процес інтеграції предметів за допомогою інноваційних форм роботи, а саме: адміністративна афіша, фокус-питання, інтегрований урок, педагогічне дефіле, створення колажу, педагогічна студія. Педагог-організатор кімнати школяра «Факел», керівник гуртка «Умілі ручки» Колпак О.М. провела майстер-клас  моделювання іграшок із повітряних кульок. 


ІІ засідання творчої групи вчителів початкових класів

Виховати компетентного творчого учня може лише компетентний і творчий учитель. Робота педагогів супроводжується постійним спонуканням до творчості, жоден учитель не застосовує загальновідомі методики без свого відтінку, свого наголосу. Розуміючи важливість і складність проблем, що постають перед ними, учителі працюють над удосконаленням освітнього процесу. Саме з цією метою на базі методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради було проведено ІІ заняття творчої групи «Казкотерапія як один із напрямків артпедагогіки» (керівник         Резоглазова О.О., ЗОШ № 15).

Учителі початкових класів: Клименко С.І., ЗОШ № 8,  Онищенко Г.В., Татарченко І.М., ЗОШ  № 13, Біленко Л.М., ЗОШ  № 16, Гарбуз Л.М.,  Ступак Л.М., Русінова О.Ю., Холод Л.В., ЗОШ  № 18 -  поділися досвідом роботи з даної теми під час проведення воркшопу та майстер-класів. Учасники заходу в процесі інтерактивного спілкування засвоїли рекомендації з організації та проведення занять, що дозволяють дорослому працювати з дітьми через казку.


Семінар вчителів початкових класів та вихователів старших груп ДНЗ

21 грудня 2017 року в НВК «ЗОШ I-III ст.№7- ДНЗ» відбувся семінар вчителів початкових класів та вихователів старших груп ДНЗ за темою «Використання інноваційних технологій та творчих здібностей у системі роботи вчителів початкових класів та вихователів ДНЗ».

         Привітала учасників семінару директор НВК №7 Мелешко Л.В., відкрила семінар керівник ПНМК Шевчук К.Д., презентувала кафедру початкової школи Конобрицька І.І.    Інтегроване заняття в старшій групі /математика, природознавство/ «Допомога Сніговичку» провела Савченко С.В., на якому показала впровадження інноваційних технологій з блоками Дьєнеша та з паличками Кюїзенера. Інтегрований урок /математика, природознавство/ «Подорож з зимовими місяцями» провела Димченко Т.П.вчитель 1-А класу, на якому показала сучасний підхід до організації роботи з дітьми по формуванню логіко-математичних уявлень, використовуючи  інноваційні технології Н. П`ятибратової , та описових розповідей Т.Ткаченко.

         Під час професійного діалогу вчителі Долженко Ю.О. і Кухтій Г.В. ознайомили учасників семінару з методичними знахідками: математичним кейсом і лепбуком. Презентаційну доповідь «Формування логіко-математичної  компетентності молодших школярів» освітила Басова В.В., в якій розкрила засади логіко-математичного розвитку дошкільнят і першокласників та інноваційні технології і методики формування сенсорно-пізнавальної та логіко-математичної компетентності. Вчитель інформатики Ткаченко І.В. провела інформаційний меседж «Створення інтерактивних вправ за допомогою тригерів»

         Під час підсумково-аналітичного етапу методистами МК     Гнилицькою Л.В. та Героєвою В.І. були надані методичні рекомендації щодо використання інноваційних технологій в освітньому процесі.


Засідання творчої групи вчителів початкових класів

           Учителі початкових класів ЗЗСО м. Добропілля знаходяться в постійному пошусі нових підходів до навчання дітей. З метою підготовки до роботи в умовах «Нової української школи», стимулювання професійного зростання  учителів в актовій залі відділу освіти Добропільської міської ради відбулося засідання творчої групи «Казкотерапія як один із напрямків артпедагогіки», керівник Резоглазова О.О., учитель початкових класів Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15.

У заході брали участь 25 педагогів, які  в процесі інтерактивного спілкування виробили рекомендації щодо використанні казок як форми прояви творчості учнів, освоїли функції діагностування та корекції їх поведінки засобами казок на уроках.

         Сподіваємось, що навчання для  наших дітей стане змістовніше, цікавіше, а результати – вищими.


Семінар вчителів початкових класів (1 клас)

20.04.2017 року на базі Білозерської загальноосвітньої школи №13 Добропільської міської ради Донецької області пройшов семінар вчителів початкових класів (1 клас) з теми «Формування ключових компетентностей учнів через активізацію пізнавальної діяльності на уроках». Гостями семінару стали вчителі початкових класів м.Добропілля та методист відділу освіти Гнилицька Л.В.

               Інтеграція України у світовий простір ставить перед суспільством завдання – створити таку систему освіти нового покоління, яка буде відповідати викликам нового тисячоліття. Саме ці пріоритети лежать в основі реформування сучасної загальноосвітньої школи, головне завдання якої підготувати компетентну особистість. А також впровадження оновленого Державного стандарту та недостатнє володіння учнями певною сумою знань, умінь та навичок у тій чи іншій галузі зумовлює актуальність проблеми формування в учнів ключових і предметних компетентностей. 

Форми роботи: інтерактивна доповідь, урок, майстер-клас, ділова гра

Семінар пройшов на високому методичному рівні.


Cемінар - практикум  вчителів початкових  класів

23 березня 2017р. на базі Водянської ЗОШ I - III cтупенів № 11 Добропільської міської ради відбувся семінар - практикум  вчителів початкових  класів "Формування пізнавальних інтересів у навчанні через співпрацю учителя і учнів". Метою семінару було ознайомити учасників з роботою вчителя щодо формування пізнавальних інтересів у навчанні через співпрацю учителя і унів на принципах життєвої компетенції через інтерактивні методи навчання і виховання. У семінарі - практикумі була представлена презентація "Хай любов в серцях палає і для учнів не згасає"(Ковальова Н.В., Мірошниченко Н.В.), інтерактивна доповідь "Кожна дитина - таланту перлина" (Лагойко Т.В.), урок з предмету  "Я у світі" Узагальнюючий урок з теми "Людина і суспільство" (Грищенко С.С.), музична гра - квест "Подорож сторінками літературних творів"  (Єракова Н. Є.),    психологічна студія "Застосування арт-терапії в роботі з дітьми"


Семінар учителів початкової школи

 15 березня 2017 року в Білозерській ЗОШ  І-ІІІ ступенів№18 відбувся міський семінар учителів початкової школи з теми «Формування творчої особистості учня початкових класів шляхом використання інноваційних технологій», метою якого було  ознайомити учасників семінару з системою роботи школи в умовах впровадження нового Державного стандарту. Семінар мав тематичне спрямування та був присвячений року Японії в Україні.

              Теоретична частина пройшла у форматі печа-куча з елементами тренінгу, під час якого вчителі 1-2 класів Білозерської ЗОШ  І-ІІІ ст.№18 поділилися досвідом  роботи  з проблеми формування творчої особистості учня початкової школи в сучасних умовах. Потім учасники семінару були запрошені на урок у 3 класі, що проводила  Русінова О.Ю., який  був побудований у  формі засідання редколегії журналу. Вивчаючи способи визначення роду прикметників та змінювання його за числами, діти готували до випуску журнал під назвою «Прикметник». Далі всі присутні  стали свідками, а іноді і учасниками, інтелектуальної гри «Я люблю Україну», під час якої третьокласники разом з батьками показали  свої знання з історії та сьогодення України, розгадували кросворди, співали.

    Наступним етапом була тврча лабораторія, де  вчителі 3-х класів міста Добропілля мали змогу пограти в японські ігри, познайомитися з технікою виготовлення японської квітки канзаши, писали казки в японському стилі та створювали сенкани.

     На заключному етапі роботи  було проведене онлайн- тестування, яке мало на меті з’ясувати рівень обізнаності  педагогів зі змінами, які відбуваються в початковій школі.

      Активним учасником семінару була  бібліотекар школи Філіппенко О.Б., яка поділилася інноваційними методами і прийомами, які використовує в роботі з молодшими школярами, продемонструвала один з них - власноруч створений буктрейлер.

       Підсумовуючи все побачене та задіяне,  керівник ПНМК  Оліяр О.Д. та методист МК Гнилицька Л.В. провели обговорення та аналіз заходів  семінару, який отримав схвальні відгуки.


Семінар вчителів 4-х класів

22 грудня 2016р. на базі Добропільського міського відділу освіти відбувся семінар вчителів 4-х класів за темою «Розвиток пізнавального інтересу учня початкової школи на принципах життєвої компетенції через інтерактивні методи навчання та виховання».

На початку заходу завідувач методичного кабінету Курдя Н.В. привітала вчителя  Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 Добропільської міської ради Жуковську О.О., яка зайняла ІІІ місце у ІІ (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2017».

У ході проведення семінару Олена Олександрівна представила свій досвід  роботи: провела майстер-клас «Як запалити вогник допитливості в дитячому серці» та презентувала навчальний проект «Шукачі скарбів. Історичні скарби України» (3 клас, «Я у світі»). Всі учасники семінару були налаштовані на плідну співпрацю, приймали участь в обговоренні та аналізі представленого матеріалу.

      Свої знання педагогики, психології, методик викладання предметів в початковій школі вчителі перевірили під час проведення тестування фахової майстерності, а емоційною розв’язкою семінару став психологічний тренінг.

Семінар був змістовним та плідним, що надало вчителям нових сил та натхнення в подальшій педагогічній діяльності.


2015 -2016 навчальний рік


СЕМІНАР ВЧИТЕЛІВ 2-Х КЛАСІВ

               21 квітня 2016 року на базі навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ст.  №1» пройшов семінар вчителів початкових класів за темою «Сучасний урок і проблемні питання його самоаналізу».

Семінар відкрила методист відділу освіти Добропільської міської ради Гнилицька Л. В., яка наголосила про важливість теми семінару для підвищення якості освіти та фахового рівня вчителів початкових класів.Вступною частиною семінару стала презентація педагогічного колективу вчителів початкової школи, яку представила заступник директора з НВР Мітіна С. В.

 Камінська Г. В. виступила з доповіддю «Сучасний урок і проблемні питання його самоаналізу», під час якої учасники активізували свої знання про види самоаналізу та основні вимоги до сучасного уроку.  Педагоги  відвідали урок  позакласного читання з теми «Хто людям добра бажає, той і сам має» та виховний захід «Квітковий букет» учителя початкових класів  Головач С. І., де побачили систему роботи вчителя з теми семінару.  Стали активними учасниками педагогічної майстерні «Проблемні питання самоаналізу уроку», яку провела учитель початкових класів Ягаєва Л. В., де була розглянута і практично опрацьована технологія проведення самоаналізу. Учасники обмінялися думками і творчими ідеями щодо теми семінару.  Майстер-клас з виготовлення квітів у техніці «паперова пластика» учителя початкових класів Ранцевої С. В.  викликав жвавий інтерес та зацікавленість учасників.  Наприкінці семінару були підбиті підсумки і вироблені рекомендації для учасників  ПНМК вчителів 2-х класів.


            Семінар   вчителів   початкових   класів (3 клас)  

            10 березня в Білозерській ЗОШ № 18 відбувся семінар вчителів початкових класів (3 клас) з теми «Формування читацької компетентності молодшого школяра в умовах впровадження нового Державного стандарту». Вчителі міста Добропілля прийняли активну участь у ворктшопі (творчій майстерні, що має на меті обмін досвідом, знаннями та спільним прагненням до результату), який провела Русінова О. Ю.,  побували на відкритому уроці літературного читання у 3 класі з теми «Історична народна пам`ять та українські символи в поезії . Д. Павличка. Поняття «рима», «білий вірш». Д. Павличко. На щастя.» (вчитель Ступак Л. М.)

            В бібліотеці відбувся літературний фуршет «Книги на всі смаки». Продегустувати літературні страви  в книгозбірню завітали  мами і бабусі разом зі своїми дітками. 

В літературному фуршеті взяли участь 3 команди: «Родзинки», «Горошинки», «Зернинки». Учасники  заходу ознайомилися з яскравою палітрою книг, серед яких: українські народні казки, авторські казки, поезія. Були представлені  і творчі завдання: розгадування ребусів, в яких були зашифровані страви, чарівний чайнворд, прес – мозаїка. А страву від шеф – кухаря  представила завідуюча бібліотекою шахти «Новодонецька» Казанчук О.В. Вона ознайомила присутніх з літературою для батьків.

Демчук Л.М., завідуюча міською бібліотекою, вручила командам грамоти в таких номінаціях: «Гурмани», «Знавці», «Креативні».

           Ведуча  літературного фуршету бібліотекар Філіппенко О.Б. подякувала родинам  за те, що вони  прийняли активну участь у заході. Дітям побажала, щоб вони більше читали казок, пізнавали нове через книги.

Тож ми запрошуєм родини:

Читайте більше для дитини,

Приходьте разом в книгозбірні,

Це буде правильно і вірно.

             Наприкінці семінару вчителі початкових класів м. Добропілля побували у творчій майстерні, де виготовили «Артбук – щоденник ідей» ( Зіняр О. В.).


                        Семінар  учителів  початкових  класів

                  11 лютого 2016 року в Добпропільскій ЗОШ I-III ступенів №19 пройшов семінар на тему «Здоров’язбережувальні освітні технології: розвиток життєвих навичок». Вчителі початкових класів Переяславська І.А, Трет’якова О.Є.  презентували досвід роботи школи щодо втілення здоров’язбережувальних технологій.

               Учасники семінару мали можливість переглянути інтегрований урок з природознавства та трудового навчання «Природа материків та океанів. Моделювання та дизайн національних костюмів» у 4-А класі, вчитель Переяславська І.А. Всі були вражені творчою атмосферою на уроці, грунтовними знаннями і вміннями дітей з цієї теми, креативним підходом вчителя щодо прийомів і методів для досягнення мети. Це був справжній сучасний урок-подорож по материках світу!

               Не менш цікавим був і виховний захід «Здорова сім’я – здорова дитина» у 4-Б класі, вчитель Трет’якова О.Є. Органічно було поєднано конкурсно-оздоровчу програму з народними традиціями зустрічі весни, святом «Стрітення». Незабутнє враження справив   майстер-клас Переясловської І.А. з даної теми.

                Учасники семінару не тільки теоретично ознайомились зі здоров’язберігаючими технологіями, а і практично. І сольові мішечки, і аромотерапія, і сольові лампи, і точковий масаж, і пальчикові ігри, і ще багато цікавих вправ і занять для збереження не тільки здоров’я учнів, а і вчителів.


                            Семінар вчителів 4-х  класів

17.12.2015 р. на базі Добропільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№7-дошкільний навчальний заклад» пройшов семінар для вчителів 4 класів за темою «Формування  інформаційно-комунікативної компетентності шляхом використання інтерактивних технологій ». Тема була вибрана невипадково. Зміна пріоритетів загальної середньої освіти, характерною рисою яких є посилена увага до засвоєння особистістю конкретних навчальних результатів, зумовлює актуальність проблеми формування в учнів ключових і предметних компетентностей.

Мета семінару: ознайомити учасників семінару з системою роботи школи щодо формування інформаційно-комунікативної компетентності учнів шляхом використання інтерактивних технологій на уроках в початковій школі.

Розпочала семінар заступник директора з НВР Конобрицька І.І. Вона презентувала досвід роботи школи щодо втілення оновленого Державного стандарту на уроках в початковій школі.                 

З інтерактивною доповіддю «Формування інформаційно-комунікативної компетенції учнів шляхом використання інтерактивних технологій» виступила вчитель початкових  класів Басова В.В. Під час її проведення учасники семінару активізували знання щодо вибору інноваційних методів та прийомів навчання з метою формування в учнів інформаційно-комунікативної компетентності.       

Потім учасники семінару відвідали урок образотворчого мистецтва з теми     «Чарівна квітка Петриківки» у 4-А класі( Вчитель: Рудь О.А.), де побачили втілення цих знань  на практиці. Присутні з захопленням переглянули виховний захід «Андріївські вечорниці»     ( вчитель: Кушик О.В.) , який продемонстрував втілення у навчально-виховний процес вивчення українських народних звичаїв. В кінці семінару пройшло заняття з психологічного тренінгу «Профілактика синдрому емоційного вигорання» (практичний психолог Гусєва А.В.).

Під час обговорення проведених заходів були вироблені рекомендації для подальшої роботи.


                                    Міський  семінар  вихователів ГПД

               10 грудня на базі ММК відбувся семінар вихователів ГПД за темою: «Забезпечення інноваційного підходу до навчально – виховного процесу в групі продовженого дня», метою якого було ознайомлення з основними напрямками  роботи з формування та розвитку творчої особистості; окреслення ефективних шляхів креативного виховання.

               На семінар була запрошена Бобровська Н.О., головний спеціаліст відділу освіти. Наталя Олександрівна звернула увагу учасників заходу на стан організації діяльності груп продовженого дня у загальноосвітніх навчальних закладах та надала рекомендації щодо її поліпшення. Підчас доповіді Воронової Н.Ю, вихователя ЗОШ-інтернату, учасники активізували знання щодо вибору інноваційних методів та прийомів навчання та виховання з метою формування та розвитку творчої особистості.

В практичній частині семінару свій досвід роботи презентували:

·        вихователь-методист ГПД ЗОШ-інтернату Салімзянова Н.І.. на тему: «Організація самопідготовки в ГПД з елементами розвивального навчання» (відеоролик) ;

·         вихователь ГПД ЗОШ №11Єракова Н.Є. на тему «Розвиток життєвих компетенцій вихованців під час прогулянок»;

·        вихователь ГПД ЗОШ №10 Дьоміна К.С. на тему «Індивідуальна робота вихователя ГПД».

До уваги учасників семінару далі були представлені наступні заходи:

- Ділова гра «Ровиток зв’язного мовлення молодших школярів», яку провела Гнилицька Л.В., методист ММК

- Психологічний «Тренінг на рівень готовності входження в інновації», проведений Хрустенко С.М., методистом ММК.

Підсумок роботи у семінарі-практикумі учасники підвели за круглим столом, який показав, що вихователи ГПД повинні створити умови для забезпечення інноваційного підходу до навчально – виховного процесу в групі продовженого дня шляхом впровадження  інноваційних методів та прийомів навчання та виховання з метою формування та розвитку творчої особистості.


                      Початкова школа починається з дошкілля   

           19 листопада на базі ЗОШ №6 з метою забезпечення наступності між дошкільним та початковим навчанням відбувся семінар-практикум вчителів 1-х класів «Початкова школа починається з дошкілля», на якому були присутні керівник ПНМК вихователів груп старшого дошкільного віку Перліцану Л.В.(ДНЗ №36), керівник творчої групи з питань наступності в роботі дошкільного закладу та початкової ланки загальноосвітньої школи Гринцова О.В.        (ДНЗ №35) та вихователі  ДНЗ №3,4,6,9,29,34.

             На початку семінару Бєльська Н.А., заступник директора з НВР, презентувала досвід роботи школи за темою «Формування духовно-моральної компетентності особистості учня в умовах впровадження інноваційної моделі «Школа-осередок формування здоров’я – Парк студій «Здоров’я. Краса. Творчість.» З досвідом роботи дитячого садка «Крапка, риска, завиток – ще один до школи крок» учасників семінару ознайомила вихователь-методист ДНЗ №3 «Сонечко» Поліщук А.В.

              Під час доповіді Шнуренко В.С., вчитель початкових класів, підвищила рівень поінформованості педагогів з питання наступності між ДНЗ та школою, ознайомила з основними аспектами готовності дитини до школи та причинами дезадаптації першокласників. Практичний психолог Заліська Г.М. надала рекомендації «Успішна адаптація першокласників – крок до успішного навчання». Окомашенко Н.Ю. та Осмятченко Н.М., вчителі початкових класів, ознайомили з  розробленою та опрацьованою програмою «Незабаром до школи», новинками методичної літератури та інтернет-сайтів. Теоретичні знання учасники семінару закріпили на практичній частині заходу. Зуєва С.М., вчитель 1-А класу, на уроці природознавства «Хвойні й листяні рослини» розкрила методи та прийоми формування природничої, здоров’язбережувальної компетентностей учнів, як необхідний засіб пізнання навколишньої діяльності, засвоєння інформації у будь-якій галузі знань. Підтвердженням взаємодії з питання наступності було проведення спільного виховного заходу «Кожна людина повинна бути здоровою» ( Шелудько Л.Л., вчитель 1-Б класу, Шевченко А.А., вихователь ГПД, Козюбенко І.А., вихователь ДНЗ №3, Кисельова Н.А., музичний працівник ДНЗ№3).

На підсумково-аналітичному етапі учасники семінару разом з методистом методичного кабінету  Гнилицькою Л.В.,  керівником ПНМК Черновою О.В. обговорили та проаналізували         заходи семінару, виробили рекомендації щодо втілення вимог оновленого Державного   стандарту на уроках в початковій школі, зробили висновок, що наступність між дошкільною та початковою ланками освіти розглядається на сучасному етапі як одна із важливіших умов безперервної освіти дитини. 


                                      Участь в обласній конференції

                    2 листопада 2015 року Краматорська українська гімназія гостинно відчинила двері для учасників обласної конференції «Реалії та перспективи національно-патріотичного виховання у вимірі сучасності», організованої Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, управління освіти Краматорської міської ради.

                 Вчитель початкових класів Добропільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №19 Солощенко Л.Г.( методичний супровід Гнилицька Л,В., методист ММК) на секції « Генеза положень національно-патріотичного виховання в початковій школі» презентувала  систему виховної роботи з молодшими школярами, акцентувавши увагу на проектну діяльність та роботу з батьками за темою «Патріотичне виховання в початковій школі».

                 Учасники  конференції отримали корисні знання та позитивні емоції.


                          Cемінар –методичний ділог вчителів 2 класів 

          22 жовтня 2015 року в ЗОШ І-ІІІст. №9 Добропільської міської ради відбувся семінар –методичний ділог вчителів 2 класів за темою «Дидактичні можливості народної педагогіки в навчанні та розвитку особистості молодших школярів».(Відповідальні: Гнилицька Людмила Володимирівна - методист міського методичного кабінету, керівник ПМПК - Оліяр Олена Дмитрівна, Федорова Віта Василівна – вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІст.№ 9).

         Учасники семінару відвідали виставку робіт учнів та вчителів школи з рукоділля. Тут були представлені вишиті рушники, плетені вироби та картини, вишиті бісером.

        Керівник ПМПК Оліяр Олена Дмитрівна провела вхідний контроль за темою семінару.

       Привітала гостей заступник директора з навчально-виховної роботи Климовець Тетяна Леонідівна, яка презентувала кафедру вчителів початкових класів.    

       Змістовну доповідь за темою семінару підготувала учитель початкових класів Нетребська Олена Олексіївна.

       Цікаво,  з використанням засобів народної педагогіки, інтерактивних вправ та ІКТ пройшов урок літературного читання у 2 класі «Уявлення про народну казку. Вступ до теми». Проводила його учитель Федорова Віта Василівна.

       Для проведення позакласного заходу народознавчого спрямування «Гостини у Ярини» запросили учасників семінару до музичної гостиної Білицької ДМШ №2. Захід підготували Сорокіна Олеся Вікторівна та Рєзнікова Тамара Григорівна  - вчителі початкових класів.

      Закінчився семінар аналізом проведених заходів та підведенням підсумків.


                                  Cемінар-практикум вчителів початкових класів

         16 жовтня 2015 року в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №14 відбувся міський  семінар-практикум вчителів початкових класів.  Тема семінару:  «Розвиток пізнавальної активності та самостійності, забезпечення єдності інтелектуального та самостійного сприйняття природи». Метою семінару було ознайомлення учасників семінару з системою роботи вчителя щодо формування природознавчої компетентності засобами активізації на уроках природознавства.

          Пічугіна Н.В., заступник директора з НВР, презентувала досвід роботи вчителя щодо втілення оновленого Державного стандарту на уроках природознавства. Під час доповіді учасники семінару активізували знання щодо вибору інноваційних методів та прийомів навчання з метою формування у школярів природознавчої компетентності, а на уроці з природознавства у 3 класі, проведеному  Шершньовою Н.М., учителем початкових класів, закріпили практичні навички.   Кабанець В.І. – заступник директора з ВР, ознайомила  з утіленням природно-етнічних звичаїв народу в елементи виховної роботи на прикладі позакласного заходу.

                            Учасник   обласного семінару-тренінгу 

                  22 жовтня 2015 року вчитель початкових класів ЗОШ №19 м. Добропілля Переяславська Ілона Альбертівна прийняла участь у   обласному семінарі-тренінгу «Здоров’язбережувальні технології – в практику  роботи початкової школи» , який проходив у ЗОШ №2 м.Красноармійська.  Вона провела  з учасниками семінару майстер-клас з досвіду роботи «Крок за кроком до здоров’я». У цікавій ігровій формі  подорожі-лабіринту у космосі вона представила різні прийоми та методики, які позитивно впливають на фізичне здоров’я дітей під час навчання.                

   Учасники з м. Красноармійська, Артемівського, Костянтинівського району отримали корисні знання та позитивні емоції.