Четверте заключне заняття  клубу педагогів-початківців «Пошук»

                  22 квітня  на базі методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради відбулося четверте заключне заняття  клубу педагогів-початківців «Пошук» за темою: «Виявлення труднощів у роботі молодого спеціаліста». Методист Левицька В.М. надала молодим  фахівцям методичний супровід з подолання гострих і конфліктних педагогічних ситуацій, набуття знань психологічних особливостей дітей та налагодження з ними позитивного зворотнього зв’язку. Психолог ММК Хрустенко С.М. провела з вчителями-початківцями заняття з елементами тренінгу щодо згуртування колективу молодих педагогів та профілактики стресу. Вчителі плідно працювали в групах – малювали модель здорового способу життя , навчалися тайм-менеджменту.


    Третє  заняття  клубу  педагогів- початківців «Пошук» 

                       18 лютогор 2 на базі методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради відбулося третє заняття клубу педагогів-початківців «Пошук» за темою: «Урок – головна форма організації навчально-виховного процесу». Молодим  фахівцям був наданий методичний супровід з набуття знань з проведення самоаналізу власних уроків, визначення чинників від яких залежить рівень та успішність уроку, , очікувані результати, а відповідно і його ефективність. Вчителі  працювали в групах, індивідуально. Методисти Левицька В.М. і Гнилицька Л.В. в роботі з педагогами-початківцями застосували інтерактивні форми роботи, як імітаційна гра, майстер-клас, бліц - опитування, «мозковий штурм», доцільно використали ІКТ, забезпечили педагогів методичними рекомендаціями, додатками, якими вони поповнять свої портфоліо. Засідання  пройшло на високому творчому, емоційному рівні.   Активність молодих педагогів була висока.                                             


                         Друге заняття клубу педагогів-початківців «Пошук» 

                          14 грудня  на базі методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради відбулося друге заняття клубу педагогів-початківців «Пошук» за темою: «Урок як основна технологічна  одиниця освітнього процесу». Молодим  фахівцям був наданий методичний супровід з набуття знань з організації педагогічного процесу, ведення шкільної документації, вміння визначати тип, ціль, мету заняття та дотримання етапів уроку. Одинадцять вчителів плідно працювали в групах з написання планів-конспектів уроків різних жанрів.


                         10   ЗАПОВІДЕЙ  УЧИТЕЛЯ 

1. Люби себе й обраний тобою шлях.

 2.Читай на ніч хоча б щось.

 3 Схиляйся перед чистотою і цнотливістю дитинства.

 4.Іди на урок , як на іспит, але перетворюй урок на свято доброти і розуму.

 5 Якщо учень не зробив  домашнього завдання, не картай його, а уяви ,що в нього, можливо,  були важливіші справи. Або, що прикро, і ти , і твій предмет для нього, м’яко кажучи, не досить симпатичні.

 6.Захоплюйся дитячими відкриттями і не поспішай оцінювати їх за допомогою цифр.

 7 . Принось на кожен урок диво: вірш , пісеньку , запис голосів видатних людей, притчу, приклад з життя, анекдот, афоризм, висловлювання, оригінальну задачу, жарт…

 8. Твоя головна зброя – бадьорість, життєрадість, гуманність,а не буркотіння, вимогливість, переслідування, демонстрація втоми

9.Твоє обличчя має бути красивим, одухотвореним красою, а твій  зовнішній вигляд не повинен нагадувати про неминучу пенсію і нудне життя.

10.  Якщо учні пам’ятають не тебе , а твої  слова, вчинки, значить  твоє педагогічне життя вдалося.


Download
Індивідуальний план слухача Школи молодого вчителя і результати його виконання (2 рік навчання)
Школа молодого вчителя « Пошук»- це пролонгована модель науково - методичного супроводу зростання фахової майстерності молодих педагогів в умовах впровадження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти , в основу якої покладені компетентно - орієнтовані технології навчання,наставництво, стажування та діяльний підхід.
план роботи молодого.doc
Microsoft Word Document 293.0 KB

Download
ЧТО ПОМОГАЕТ МОЛОДОМУ СПЕЦИАЛИСТУ БЫСТРЕЕ АДАПТИРОВАТЬСЯ
молодим фахівцям.doc
Microsoft Word Document 26.0 KB

Download
Методичний посібник для молодих вчителів «Чому треба вчити в сучасній школі?»
Методичний посібник для молодих вчителів «Чому треба вчити в сучасній школі?»- це збірка методичних матеріалів , які авторка підготувала і використала у роботі з слухачами Школи молодого вчителя « Пошук». Посібник рекомендується використовувати під час підготовки вчителів до уроків. Дуже важливо, щоб учителі, використовуючи ці матеріали ,зрозуміли теоретичний підхід та філософію поданих рекомендацій
треба вчити в сучасній школі.doc
Microsoft Word Document 149.0 KB