Засідання «Школи психологічної майстерності»

             На  черговому засіданні «Школи психологічної майстерності», яке відбулося наприкінці минулого  тижня 08.06.2017р.,   практичним психологам  закладів освіти  м. Добропілля  були вручені  50  комплектів навчально-методичних  посібників для фахівців – програм  з профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді  «Будуємо майбутнє разом» та  книги учасників/учасниць, розраховані на учнів  віком від 14 до 18 років.

             Чотири тренінгові модулі  Програми спрямовані на формування належного рівня усвідомленості підлітками, молодими людьми власної ціннісної сфери, розуміння, прийняття інших людей, почуття відповідальності за власне життя, оптимізацію процесу життєвих цілей та пошуку шляхів їх досягнення, підвищення рівня вмотивованості до позитивних змін, розвиток активної життєвої позиції.

            Ці посібники стануть в нагоді практичним психологам, класним керівникам, бо це не тільки якісна  поліграфічна продукція, а й змістовний систематизований матеріал з основ толерантності, побудови життєвої перспективи, лідерства та активної життєвої позиції, основ правових знань.

            Методичний кабінет відділу освіти Добропільської міської ради  вдячний за  благодійну підтримку ДЦМ «ДОБРО» за сприяння  ЮНІСЕФ, Всеукраїнського громадського центру «Волонтер»,  співпраці з Німеччиною, які зробили можливим отримання психологами-практиками посібника,  і висловлює сподівання на подальшу співпрацю та взаємодію у справі  виховання підростаючого покоління.


Міжнародний день захисту дітей

              Традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей‒прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. 

У перший день літа в рамках методичного фестивалю «Дошкільна палітра Добропілля» (фізкультурно-оздоровчий напрямок) в усіх дошкільних навчальних закладах та дошкільних підрозділах НВК великого Добропілля проведена Спартакіада «Спорт найкраще для дитини, для садочка, для родини» - яскрава спортивно-розважальна програма, на якій маленьких добропільчан очікували конкурси, змагання, рухливі та спортивні ігри з веселими аніматорами – казковими персонажами та подарунками (спортивне знаряддя) від відділу освіти Добропільської міської ради.

В «Країні дитинства» кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.


Методична служба міського відділу освіти обличчям до педагога

              Методична служба міського відділу освіти дбає про професійну майстерність педагогів міста. Так, з метою переорієнтації навчального процесу з інформаційного на діяльнісний, підвищення зацікавленості учнів в навчанні, прищеплення їм однієї з головних компетентностей «уміння вчитися», 31.05.2017р. пройшло ІІ заняття Академії «PROFУСПІХ»  на базі НВК-ліцею та відділу освіти. У заході прийняли участь 145 педагогів загальноосвітніх закладів міста.

         Методистами методичного кабінету  була проведена робота студій «Нова українська школа» за напрямками:

·        Інтегроване навчання

·        Освітні проекти

·        Дистанційне навчання

·        Проекти STEM-освіти

·        Освітні технології перевернутого навчання

·        Методичний супровід інклюзивної освіти

·        Інтеграція українознавчого компонента в діяльність сучасного вчителя української мови та літератури

·        Компетентнісне навчання в початковій школі.

До роботи студій були залучені досвідчені педагоги, які поділилися своїми знаннями та провели майстер-класи.

Сподіваємось, що поширення інноваційного методичного та педагогічного досвіду стане в нагоді кожному учаснику Академії  та буде поштовхом для пошуку ефективних шляхів підвищення якості освіти в межах сучасних освітніх трендів, розвитку їхніх професійних зв'язків та співпраці. А це, в свою чергу, вплине на організацію навчально-виховного процесу в новому навчальному році.  


Дошкільна палітра Донеччини: місто Добропілля. Дитячий світ театру

        «Весь світ театр, а ми в ньому – актори…» - під таким гаслом 24.05.2017р., відповідно до плану роботи Донецького облІППО, у м. Добропіллі на базі дошкільного навчального закладу №34 «Вуглик» (завідувач Баликіна О.Є.) відбувся обласний методичний фестиваль «Дошкільна палітра Донеччини: місто Добропілля. Театральний плейбек. Арт-парад «Дитячий світ театру», метою якого стало збагачення професійних інтересів педагогів, ознайомлення дошкільної педагогічної спільноти області з найбільш ефективними методичними знахідками, виявлення й узагальнення найкращого педагогічного досвіду, розвиток творчого потенціалу педагогів щодо театралізованої діяльності дошкільників.

                   Організатори фестивалю завідувач відділу дошкільної освіти   облІППО Стягунова О.О., завідувач МК відділу освіти Добропільської міської ради Курдя Н.В. та методист  Героєва В.І. створили можливість фахівцям з дошкільної освіти різних міст та районів області (Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Мирноград, Новогродівка, Бахмут, Покровськ, Словʼянськ, Словʼянський р-н, Костянтинівський р-н, Олександрівський р-н, Добропільський р-н та ін.) окреслити актуальність проблеми з естетичного виховання дошкільників, познайомитися із сучасними підходами до реалізації завдань БКДО освітньої лінії «Дитина у світі культури» та з досвідом роботи педагогів дошкільних навчальних закладів Добропільщини щодо театралізованої діяльності як одного із ефективних засобів педагогічного впливу на розвиток творчої особистості дитини.

            Методичний фестиваль складався з:

- організаційного блоку «Ласкаво просимо в театр»;

- науково-методичного блоку  «Плейбек-перфоманс»;

- узагальнюючого блоку  «Театральний бекпак» «Дайджест думок».

            При підведенні підсумків семінару Кальченко І.В., начальник відділу освіти та Мальцева І.А., провідний спеціаліст, звернулись до присутніх гостей та подякували за слова вдячності педагогам міста, які приділяють велику увагу  театралізованої діяльності (одного з демократичних видів мистецтва для дітей), що дозволяє вирішити безліч актуальних проблем сучасної педагогіки і психології, пов’язаних з художньою освітою та естетичним вихованням дошкільників.

Дошкільнята Добропілля внесли вагомий вклад в скарбницю обласного перспективного досвіду з гармонійно-естетичного виховання малюків і в  черговий раз довели, що є чим пишатися педагогам великого Добропілля.

               Яскравий, неповторний фестиваль допоміг гостям забути всі негаразди, поринути в чудовий світ невичерпної краси мистецтва та надихнув на нові пошуки стежинок до ніжної та творчої дитячої душі!


22 тисячі – це «Яскрава щедрість»

З 16 по 19 травня, в рамках програми ДМДЮО «Мрія», пройшов міський фестиваль «Вишиваний колорит». Одним із заходів фестивальної програми був благодійний ярмарок-розпродаж «Яскрава щедрість». Для продажу готувалися декоративно-ужиткові вироби та солодощі. Кошти від ярмарку заносилися до загального волонтерського рахунку, працювали рахункові комісії, оформлювалися акти.

 23 травня загальна сума, що складає, двадцять дві тисячі двадцять дев`ять гривень,  перерахована на особистий рахунок нашої землячки із Білозерського - Єльцової Юлії Миколаївни, на лікування її сина,  Дмитра Вовчака. Мама та 16-річний Дмитро зараз знаходяться в  лікарні Києва, пройдено декілька курсів променевої терапії, готуються до операції з пересадки кісткового мозку (донором буде матуся). Загальна сума тільки для оперативного втручання, складає близько 300 тисяч гривень, для родини ця сума непосильна. Тож наша невеличка допомога – це внесок людяності та небайдужості.

Найактивнішими у цій справі виявилися дитячі організації шкіл: «Іскра» - ЗОШ № 13 – 3048 грн.; «Росинка миру» - ЗОШ № 17 – 2886 грн.; «Спілка юних» - НВК ЗОШ № 3 – 2645 грн.

Усім, хто підтримав цю благодійну справу, щира вдячність від оргкомітету фестивалю та мами хлопчика, яку вона передала телефоном. Зі слів мами, школярі Покровська сьогодні теж перерахували 26 тис. грн.. Сподіваємося, що Дмитро одужає і ми з ним, як і раніше, зустрінемося на спортивних майданчиках стадіонів регіону, або в інших справах активного життя. 


Школа-лабораторія учителів німецької мови  Добропілля

На базі методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради 11 травня 2017 р. в рамках Школи-лабораторії учителів німецької мови відбулося заняття № 4 з теми «Сучасні педагогічні технології навчання німецької мови». На методичний захід були запрошені вчителі німецької мови та вчителі, які за дипломом можуть викладати німецьку мову. Були присутні представники навчальних закладів міст Білозерське, Білицьке, Добропілля, Олександрівського району. Заняття проводила методист з німецької мови відділу гуманітарних наук Донецького обласного інституту післядипломної освіти Серебрякова Надія Олексіївна, координатор Української асоціації вчителів та викладачів німецької мови, учитель-методист, «Відмінник освіти України».

У ході заняття Надія Олексіївна, ознайомила вчителів із сучасними вимогами щодо викладання німецької мови, що були прийняті під час проведення XXIII конференції Української Асоціації германістів у Львові (04-06.10.2016) та Першого Всеукраїнського форуму вчителів німецької мови у м. Києві (25-26.11.2016). У практичній частині проведено комунікативний тренінг з усного та писемного мовлення за темами «Німеччина», «Україна» під час якого учасники ознайомились із сучасними педагогічними технологіями, які є засобами формування мовленнєвої, комунікативної, соціокультурної, країнознавчої та медіа- компетенцій в процесі викладання німецької мови.

Також Надія Олексіївна ознайомила з методичними заходами, які будуть проводитися протягом 2017-2018 навчальному році в рамках Року німецької мови в Україні, і запросила учасників школи-лабораторії взяти активну участь в семінарах, тренінгах, фестивалях та конкурсах.


Наступність дошкільної та початкової ланки  освіти Добропілля

В рамках наступності дошкільної та початкової освіти 27.04.2017  року в  ДНЗ «Волошка» Добропільського  НВК «Спеціалізована школа I-III ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад»  (директор Томчук С.В., заступник директора Румянцева Н.А.) пройшов семінар, на якому були присутні   методисти МК Героєва В.І., Гнилицька Л.В., вихователі старших груп ДНЗ, вчителі 4-х класів ЗОШ та НВК  за темою «Логіко-математичний розвиток – успішна підготовка дітей до школи».

В навчальному закладі створена унікальна платформа для безперервної освіти від дошкільної до початкової шкільної ланки. Тому дошкільний заклад представив такі форми роботи, які сприяють найкращій адаптації дітей до школи (інтегроване заняття з логіко-математичного розвитку з елементами англійської мови, вихователь Деркач Н.Т., Ковтік А.С.). А школа представила панораму творчих вправ з а Всеукраїнським проектом «Інтелект України».

Натхненні переглядом присутні  з ентузіазмом приступили до ділової гри, яку провели  Лобас М.К. Оболєнцева В.В., Павкович О.В. Всі  отримали корисну інформацію та практичні навички  для використання в своїй роботі.


Проект «Батарейки, здавайтеся!»

          Життя людини постійно перебуває в русі, власне як і науково-технічний прогрес. Величезна кількість сучасних винаходів потребує автономних джерел енергії - акумулятори та батарейки. Але рано чи пізно кожна батарейка виходить з придатності.

           Згідно Закону України «Про відходи» небезпечні речовини у складі побутових відходів повинні зберігатися окремо від інших видів побутових відходів, а також мають відокремлюватись на етапі збирання чи сортування, а в подальшому – передаватися спеціалізованим підприємствам, які мають ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

           Відходи електронного та електричного обладнання, чим і є звичайна відпрацьована батарейка, - одна з найбільш небезпечних груп у складі побутових відходів, оскільки багато з них містять у собі низку небезпечних токсичних складових, як свинець, марганець, літій і цинк.

        Більшість полігонів для захоронення відходів не оснащені захистом фільтрації від шкідливих домішок і важких металів, тому всі ці надшкідливі речовини потрапляють у ґрунтові води.

        Проект «Батарейки, здавайтеся!» народився в 2013 році у Дніпропетровську, як відповідь на запит від людей: «Що робити з відпрацьованими батарейками?».

      Група волонтерів громадського руху «Екодніпро» розробила зручну схему, за якою до збору батарейку тепер могли долучитись всі бажаючі. Від координатора проекту активний громадянин отримує комплект поліграфії та інструкцію, відкриває пункт, а коли батарейки збираються — відвозить їх на центральний пункт, для подальшої передачі на переробку. За рік існування проекту в місті відкрилось більше 200 пунктів прийому батарейок, які разом зібрали майже тону батарейок.

          Влітку 2014 року проект почав поширюватись по Україні. Спочатку підключились Луганськ, Рівне та Київ, згодом до них приєднались Полтава, Черкаси, Львів, Тернопіль та інші міста.  Щомісяця до проекту приєднуються нові міста України.

        Сьогодні, 25 квітня 2017 року загальноосвітні навчальні заклади м.Добропілля приєднались до Всеукраїнської акції «Батарейка, здавайся!», яка проходить за підтримки відділу освіти Добропільської міської ради, начальник Кальченко Інна Володимирівна та  громадської організації «Центр муніципального розвитку м. Добропілля», керівник Омельченко Володимир Васильович, уповноважений представник Гончаров Андрій Анатолійович.         

       Координатор проекту Внуков Юрій Юрійович та волонтер Гришин Дмитро провели низку зустрічей з учнями та вчителями ЗНЗ м. Добропілля, надали  інформацію щодо участі у Всеукраїнській акції «Батарейки, здавайтесь!» та ознайомили з грою Eco Battle, метою  якої є формування культури поводження зі шкідливими відходами та відповідального ставлення школярів до довкілля шляхом безпосереднього долучення до вирішення екологічної проблеми міста.

      Тож приєднуйтесь! Приносьте використані батарейки до школи та кидайте у спеціальний контейнер! Розповідайте про Акцію своїм рідним, близьким, знайомим, запропонуйте їм передати використані батарейки до школи. Кожна батарейка в контейнеру – крок до чистої Планети!


Заходи, присвячені 31 річниці аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2017 року делегація відділу освіти Добропільської міської ради залучилася до заходів, присвячених 31 річниці аварії на Чорнобильській АЕС та вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів до пам’ятного знаку.


Освітяни міста беруть активну участь у заходах, присвячених Всесвітньому дню охорони праці

 З 21 по 28 квітня 2017 року в закладах освіти Добропільської міської ради триває  тиждень охорони праці. В рамках цього тижня 24 квітня 2017 року представники  закладів освіти міста взяли участь у міських заходах із вшанування пам’яті  загиблих на виробництві.

26 квітня 2017 р.  у відділі освіти Добропільської міської ради  відбувся круглий стіл на тему: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». У заході взяли участь 56 осіб, серед яких були присутні начальник відділу з питань праці управління соціального захисту населення  міської ради Мороз І.А., страховий експерт відділу страхових експертів відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у м.Добропіллі Романів Т.І., голова Добропільської профспілкової організації працівників освіти і науки України Василенко В.В., інженер з охорони праці відділу освіти Добропільської міської ради Парахуда М.М., заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів та голови профспілкових комітетів закладів освіти Добропільської, Білицької, Білозерської міських та Новодонецької селищної рад.

В рамках круглого столу були обговорені актуальні питання профілактики виробничого травматизму в закладах освіти, удосконалення ведення нормативної документації з охорони праці, оптимізації збору та використання даних про безпеку та гігієну праці. 


«Лідер року 2017» у новому форматі

20 квітня в актовій залі ЦДЮТ зібралися кращі з найкращих, креативні з найкреативніших, талановиті з найталановитіших, харизматичні, драйвові лідери міських шкіл Добропільщини на фінальний тур міського конкурсу-випробування «Лідер року 2017»:

Брагінець Карина- НВК № 3; Дудушко Наталя - НВК № 4;

Діденко Роман - НВК-ліцей; Махніборода Оксана - ЗОШ № 9;

Штагер Вікторія - ЗОШ № 10; Власенко Марія - ЗОШ № 14; Тарасова Дар`я - ЗОШ № 17;

Мотрич Анна - ЗОШ № 18; Токарєв Георгій - ЗОШ № 19; Прудник Дмитро - ЗОШ-інтернат.

В цьому році конкурс проходив в новому форматі. Лідери повинні були продемонструвати комунікативні здібності, красномовство, залізну логіку, інтелект та аргументовано довести свої точки зору з проблемних питань, поринувши у техніку дебатних перегонів. Одним словом, в цьому році лідери відчули себе справжніми спікерами та опонентами, які змагалися в дебатах.

В першому конкурсі–випробуванні «Передвиборчий дискус», лідери виступали зі своїми промовами, в яких намагалися аргументовано переконати опонентів та присутніх у залі в тому, що лідером ДМДЮО «Мрія» повинні бути саме вони. Всім присутнім дуже сподобалися яскраві, аргументовані, переконливі виступи і вразило уміння володіти аудиторією, гідно парирувати контрудари опонентів. В другому конкурсному випробуванні «Тріада буття: дійсність та майбутнє», лідери розмірковували над філософськими питаннями, а саме: людина-людство-людяність, ціна-цінності-цінується, Україна-українці-українське, патріотизм-патріотичне-партія та інші. Всі присутні спостерігали за  цікавими й насиченими виступами, оригінальними думками й вмілими відповідями. А я (впевнена, що інші педагоги-організатори мене підтримають) насолоджувалася відповідями й ловила себе на думці: «які ж все ж таки у нас розумні, талановиті діти!» Деякі думки мене вразили й змусили зробити переоцінку цінностей. І останній конкурс «Дебатне коло: «За» та «Проти», остаточно переконав усіх присутніх, що ми маємо гідну зміну, що наші лідери зможуть повести за собою й змінити не тільки свої організації, а і країну в цілому. Активісти розподілилися на пари й по черзі аргументовано доводили свої думки з дуже неоднозначного й такого актуального проблемного питання, як «Технічний прогрес змінив якість нашого життя до гіршого». І саме в цьому конкурсі діти показали увесь свій потенціал, вразили інтелектом і логікою, вмінням вести справжню дискусію, парирувати контрудари опонентів, знаходити оригінальні ідеї та рішення. І хоча для усіх це випробування було дебютним, лідери продемонстрували дуже гарну підготовку і вразили усіх своїми переконливими аргументами та фактами.

Переможців визначало компітентне журі у складі: С. К. Баранець, начальника відділу у справах сім’ї та молоді  Добропільської міської ради; Е.О. Плужникової - головного спеціаліста відділу освіти Добропільської міської ради; Сергія Калініна- координатора Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Добропілля; Реваза Татаішвілі- тренера німецької організації «MID OST» та української організації «Інша освіти»; Н. В. Ліннік - заступника директора з виховної роботи НВК  - гімназії; Марка Афонічева- екс-голови міської Ради старшокласників (2014-2016 р.), лідера дитячої організації «Сузір’я», ЗОШ № 15.  Як підсумок - всі лідери-фіналісти міського конкурсного випробування довели, що гідні бути десяткою найсильніших та увійти до нового складу міської Ради старшокласників ДМДЮО «Мрія».  А очолять цю раду лідери-переможці, що посіли І-і місця: Махниборода Оксана - лідер ДЮО «Ювента», ЗОШ № 9 – стала головою міської Ради старшокласників, а Токарєв Георгій- лідер ДЮО «Джерело», ЗОШ № 19 – заступником голови міської Ради старшокласників.

Переможці дебатних випробувань, а саме: Дмитро Прудник, лідер д/о «Маяк», ЗОШ - інтернат та Наталка Дудушко, лідер д/о «Республіка радощів», НВК № 4- ДНЗ – представлять, команду школярів Добропілля в рамках Всеукраїнського національного турніру з дебатів, що проходитеме у Києві  29 та 30 квітня.

За традицією, в рамках цього заходу, відбувається урочисте вшанування лідерів-випускників, тих, хто вніс вагомий внесок у розвиток учнівського самоврядування на рівні школи, міста, області та навіть України. Дитяча та доросла палати ДМДЮО «Мрія» попрощалися із найуспішнішим лідером останніх років, який достойно представляв честь нашої організації в обласних та всеукраїнських заходах  Марком Афонічевим (ЗОШ № 15), а також із Вікторією Звєрєвою (НВК ЗОШ № 3-ДНЗ), Тупіленко Олександрою (ЗОШ № 16), Галкіною Юлією (ЗОШ № 13), Дмитром Швачко (ЗОШ № 6). Сюрпризом для випускників була участь у лідерському музичному флеш-мобі, який підготували активісти дитячих організацій «Республіка радощів» (НВК СШ № 4-ДНЗ) та «Джерело» (ЗОШ № 19) в рамках міського соціального проекту «Розвивайся рухаючись». 

Усі конкурсанти отримали нагороди та подарунки завдяки підтримки начальника відділу у справах сім`ї та молоді Добропільської міської ради Світлани Баранець та координатора кампанії «Активна громада» у місті Добропілля Сергія Калініна.


Семінар вчителів трудового навчання

            12 квітня 2017 року було проведено виїзний семінар вчителів трудового навчання міста  з теми «Розвиток  творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання засобами інноваційних технологій».

           Учасники семінару відвідали музей мотанок на базі Криворізької ЗОШ, де презентовані роботи народної майстрині Гайдук М.М. Вона провела майстер - клас «Виготовлення великодньої ляльки–мотанки». Вчителі дізнались про різні техніки виготовлення ляльок - мотанок. 

          Вчитель Добропільської НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – ДНЗ» Зима Г.П. провела майстер-клас «Виготовлення писанки у техниці айріс-фолдінг». Вчителі трудового навчання  опанували техніку та навчились поетапно працювати над її виготовленням. 

         Про розвиток  творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання засобами інноваційних технологій з досвіду роботи виступила Радович В.М., вчителька ЗОШ №13. 

        Підсумки семінару підвела методист ММК Василенко Т.А.


Всеукраїнська ініціатива Інституту «Республіка» за співпрацю зі шкільним лідерством

3 березня 2017 року у приміщенні ЦДЮТ пройшла зустріч лідерів ДМДЮО "Мрія" із депутатами Добропільської міської ради. Пропозиція  Сергія Калініна, координатора Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» у м. Добропілля,  виявилися корисною справою. На зустрічі були присутні такі депутати: Древаль В.Г., секретар Добропльської міської ради; Кальченко І.В., начальник відділу освіти; Хорошавін Андрій, Денисова Аліна, Моргун О.М. Загальний сенс зустрічі полягав у тому, що кожен із запрошених депутатів, розповідав про свою діяльність, а ми у свою чергу, про свою. Верещагіна В.В., голова Координаційної ради нашої організації, презентувала ролик із досвіду роботи та  соціальні лідерські проекти, які подавали школи в ході заочного відбіркового туру конкурсу "Лідер року 2017". Основною та найцікавішою частиною зустрічі була дискусія, де ми, лідери, могли за бажанням, задати любе питання, на яке мали відповідь. Дуже  зацікавила  пропозиція стосовно того, що ми можемо пропонувати ідеї, які стосуються змін у місті і вони будуть розглянуті депутатами. Тобто місто в наших руках і це круто. Ми дізналися про систему роботи наших депутатів, їх права, обов`язки, повноваження, були здивовані, що вони працюють цілком за своїм бажанням, щоб комусь було добре, бо гроші за свою громадську роботу вони не отримують взагалі. Також на цій зустрічі нас порадувало ще те, що у нашому місті скоро будуть впроваджені дебати. На весняній сесії міської Школи лідерів з нами будуть проводити тренінги з дебатського мистецтва, де нас навчать правильно виступати на таких заходах. В цілому, зустріч була класною, це було для мене щось нове. Я зрозумів, що ми можемо ініціювати ідеї та презентувати їх нашим депутатам, щоб вони їх розглянули та впровадили. Я гадаю, що гості також залишили при собі гарні враження, щодо нашої організації та зрозуміли, що на рівні учнівського самоуправління нашого міста також ведеться дуже активна робота. Ми  вкотре презентували свою організацію і тепер про неї знає ще більше людей,  я впевнений, що про нашу "Мрію" будуть розповідати ще ширшому колу Добропільської громади.


Міський семінар учителів математики в НВК №1 з теми:

“Використання інноваційних методів навчання – запорука успішного впровадження основних ідей нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти”.

Присутні відвідали:

- урок в 7-А класі “Функція. Лінійна функція”  ( учитель Бондарчук Л.М.);

- практичну роботу  "Проектування хмаро-орієнтованого навчального середовища“. Використання комп’ютерних програм для формування мотивації усної лічби в учнів базової школи

 (учитель Дементьєва В.І.);

- захід "Ігротерапія з використанням метафоричних карток для профілактики збереження психічного здоров'я педагогів"  (психолог Скриниченко О.М.);

- театральну  виставу  “Казкова подорож до країни Математики” (учитель Пащенко Н.В.)


Фестиваль творчості дорослих та дітей «Злагода»

23 березня 2017 року, згідно з графіком  проведення методичних заходів дошкільних навчальних закладів міста Добропілля на 2016/2017 н.р.,  на базі ДНЗ №15 «Малятко» в місті Білицьке пройшов щорічний фестиваль хореографічної та пісенної творчості дорослих та дітей «Злагода». В урочистому святі прийняли участь музичні керівники та вихованці дошкільних навчальних закладів №12 «Дзвіночок»,  №13 «Світлячок», №15 «Малятко», №16 «Берізка». На фестивалі були присутні методист методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради В.І.Героєва та музичні керівники дошкільних закладів великого Добропілля. Свято пройшло під назвою «Крок до зірок, або як козачата у космосі побували». В програмі фестивалю лунали патріотичні вірші, таночки різних жанрів, різноманітні пісні у виконанні дорослих та дітей. Концертна програма пройшла в атмосфері дружби, взаємопідтримки та злагоді. Всі учасники отримали гарний настрій, задоволення та подарунки: дорослі -  грамоти за участь та прояв творчості та креативу, за перемогу в різних номінаціях, а малеча - ще й солодкі призи! З нетерпінням будемо чекати наступного року, щоб ще раз стати учасником такого свята, зустрітися всім із злагодою в серці!


ІЗ  ЗЛАГОДОЮ  В  СЕРЦІ

16 березня 2017 року, згідно плану методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, в ДНЗ №19 «Сонечко» пройшов Фестиваль хореографічної та пісенної творчості дорослих та дітей «Злагода». В Фестивалі приймали участь дошкільні навчальні заклади міста Білозерське: ДНЗ №20 «Оленка» (виконуюча обов’язки завідувача Хомич О.С.), ДНЗ №22 «Райдуга (керівник Махмудова Н.В.), ДНЗ №24 «Росинка» (керівник Задержинська Л.О.), ДНЗ №19 «Сонечко»  (керівник Громило М.О.). Відкрила захід методист методкабінету Героєва В.І., яка побажала всім успіху, гарного настрою та знайти нових друзів. Діти та дорослі отримали незабутні враження, задоволення від виступів і спілкування та кожен не залишився без нагороди. Дошкільний навчальний заклад №24 став переможцем в номінації «Надія України», дошкільний навчальний заклад №22 переміг в номінації «Крила натхнення», дошкільний навчальний заклад отримав диплом за перемогу в номінації «Джерело творчості», а господарі Фестивалю, дошкільний навчальний заклад №19 «Сонечко», переміг в номінації «Зірковий зорепад».

          Учасники та гості (Білозерський міський голова Макєєв С.В., начальний відділу обліку та звітності Білозерської міської ради Симоненко Т.Л., музичні керівники великого Добропілля) побажали один одному творчого натхнення, геніальних ідей, феєричних вражень від наступних зустрічей.


Вчитель повинен рухатися в ногу з   часом, тільки тоді він буде цікавим своїм учням

14 березня  2017  року  на базі  Добропільської  загальноосвітньої  школи       I-III ступенів №19 Добропільської міської ради  пройшов семінар – квест з теми  «Реалізація інноваційної   діяльності  через використання інтернет – ресурсів  на уроках музичного мистецтва». Сучасні інформаційні технології сприяють засвоєнню знань на основі моделі навчальної комунікації «учитель – комп’ютер - учень», що є ще одним дидактичним засобом організації навчального процесу, підтверджує необхідність вивчення мистецьких дисциплін за допомогою методів алгоритмізації навчальних дій та інтеграції каналів передавання інформації, порядку навчальних дій на основі наочно-ілюстративної системи знань засобами технології мультимедіа. Цей підхід є надзвичайно ефективним у підготовці та проведенні уроків музичного мистецтва. Саме про це йшла мова на семінарі. З  доповіддю «Інноваційні підхо-ди до організації навчально – виховного процесу на уроках художньо естетичного циклу» виступила вчитель музичного мистецтва НВК «Гімназія ЗОШ I – IIIст.№1» Пащенко Надія Василівна. Вчитель музичного мистецтва та художньої культури ЗОШ I- III ст. №19 Ліхман Віта Вікторівна запросила гостей семінару на відкритий урок у 5 класі з теми: «У музичному театрі. Балет», продемонструвала майстер – клас «Використання інтерактивних технологій на уроках музичного мистецтва. Практичний психолог   Булінг Олег Володимирович провів практичне заняття - аутотренінг «Збережння емоційного здоров’я». Гостям семінару було рекомендовано сприяти всебічному і гармонійному розвитку особистості дитини, на­самперед розвитку її творчих здібностей, через використання інноваційних технологій та  застосовувати комп’ютерні технології як потужний інструмент для подання інформації в різноманітній формі та для підняття процесу нав­чання на якісно новий рівень.


Чергове засідання «Школи резерву керівних кадрів «Сходження»

10.03.2017р. на базі НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей  м. Добропілля  згідно  Плану роботи методкабінету  відбулося друге засідання «Школи резерву керівних кадрів «Сходження».

       «Школа резерву керівних кадрів» - це пролонгована  модель науково - методичного супроводу  процесу підготовки нової генерації керівників загальноосвітніх навчальних закладів, готових до управління школою, керівництва персоналом, впровадження інновацій  у навчально-виховний процес, зокрема, та працювати в умовах реформування освіти в цілому.

        Школа працює в рамках реалізації  практично-орієнтованого проекту «Сходинки до успіху» (2017-2018).  Керівник «Школи», завідувач МК, Курдя Н.В., в ході  інтерактивної доповіді ознайомила слухачів з «Нормативно-правовим  забезпеченням функціонування освітньої системи. Системно-аналітичною роботою керівника школи».

       Методист МК Гордієнко І.М., провела тестування педагогів з метою формування подальшого напрямку роботи зі слухачами з профілактики професійного та емоційного вигоряння.

       Учасники засідання  «Школи» ознайомилися з «Індивідуальним планом слухача», надали свої професійні резюме та отримали  завдання для самостійного опрацювання. 


Обласний майстер-клас для керівників методичних об’єднань вчителів трудового навчання та технологій в  м.Добропіллі

22 лютого  на базі НВК «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  - ліцей» м. Добропілля було проведено майстер-клас «Застосування проектно-технологічної діяльності на уроках трудового навчання через варіативні модулі згідно зі складовою нової програми» клас для керівників міських (районних) методичних об’єднань вчителів трудового навчання та технологій

 з досвіду роботи вчителів м. Добропілля та Добропільського району. У заході взяли участь керівники міських (районних) методичних об’єднань, учителі трудового навчання та технологій із міст Волновахи, Слов'янська, Краматорська, Покровська, Мирнограда, Дружківки, Авдіївки, Костянтинівки, Новогродівки, Селидова, Торецька, Лимана, а також Покровського, Костянтинівського  та Слов’янського районів.

Метою заходу було розглянути умови створення ефективного освітнього середовища та оптимальних умов, що стимулюють мотивацію навчання та формування життєвих компетентностей учнів у контексті використання проектної діяльності на уроках трудового навчання та технологій учителями трудового навчання та технологій.

На початку заходу учасників привітали завідувач відділу технологій Донецького облІППО Панченко С.П. та методист міського методичного кабінетом відділу освіти Добропільської міської ради Василенко Т. А. Керівник методичного об’єднання вчителів трудового навчання Олійник О.М. ознайомила учасників заходу з практичними напрямками подальшого впровадження проектно-технологічної діяльності на прикладі популяризації досвіду вчителів трудового навчання та технологій м. Добропілля.

Далі відбулася презентація досвіду роботи вчителя трудового навчання ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 м. Добропілля з теми «Діяльнісний підхід як засіб формування життєвих компетентностей учнів на уроках трудового навчання та технологій».

            «Родзинкою» зустрічі з колегами стали  майстер-класи з тем:

-   «Виготовлення сувенірів з холодного фарфору», який провели вчителі  трудового навчання м. Добропілля Бєльська Н. А.(ЗОШ № 6) та Шматько Г.П.(НВК № 1);

-  «Вовняна акварель» - Лягуша О.В.(НВК-ліцей) та Радович О.М.(ЗОШ № 13) м. Добропілля;

-  «Виготовлення сувеніру з використанням японської техніки «темарі» - Шаданія М. Й. (Святогірівська ЗОШ Добропільського району);

-  «Папіркрафт» -  Пащенко Т.І.(НВК № 4) та Кирилова Н. М. (НВК №7)  м. Добропілля.

Приємно було чути слушні відгуки від учителів щодо проведених майстер-класів: «Дякуємо за творчість, креативність та професійну компетентність! Проводити такі заходи частіше! Дякуємо за теплий прийом та корисні поради! Велика подяка організаторам майстер-класу за цікавий, високоякісний, продуктивний, насичений захід, удале поєднання науково-теоретичної й практичної частини! Добропілля the BEST!».

Організатори та учасники майстер-класу висловлюють щиру подяку колективу та адміністрації НВК «ЗОШ –ліцей» м. Добропілля за гостинність та співпрацю при організяції та проведенні цього заходу!

Можемо впевнено стверджувати, що вчителі трудового навчання Донецької області – висококваліфіковані педагоги, які мають постійне бажання – самовдосконалюватися, більше працювати над собою, бути креативними. Під час зустрічі панувала атмосфера співробітництва, взаємодії, виникало бажання знаходити нові підходи до навчально-виховного процесу. Захід допоміг систематизувати накопичені знання, відкрив нові можливості для творчих задумів.


Заходи до Дня безпечного інтернету в ЗНЗ міста Добропілля

7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн.

З метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету, забезпечення відповідального використання он-лайн-технологій та мобільних приладів у  всіх навчальних закладах міста були проведені заходи:

-  інформаційні хвилинки «Можливість Інтернету»;

-  перегляди   відеороликів     «Безпека дітей в Інтернеті»;

-  анкетування «Чим мене приваблюють сайти Інтернету?»;

- диспути - обговорення «Інтернет: благо чи зло?», «Безпечний Інтернет та реальні небезпеки», «Інтернет – друг, Інтернет –ворог»;

-  практичні  заняття “Безпека в мережі Інтернет”;

- бесіди  “Безпечний Інтернет”;

- виховні години  «Безпека в Інтернеті»;

- онлайн-опитування «Інтернет: за чи проти».

Про проведені заходи по закладам освіти міста  Добропілля розміщено на сайтах ЗНЗ та сайті відділу освіти Добропільської міської ради http://dobrgoroo.ucoz.ua.

8 лютого 2017 року інститут модернізації змісту освіти за підтримки компанії ТОВ Майкрософт  проводив Всеукраїнські вебінари «Як зробити Інтернет безпечним», «Безпечний Інтернет», в яких взяли участь  учні старших класів та учителі шкіл міста.

Проведені заходи надали можливість поповнити знання учнів з безпечного спілкування в Інтернеті та відповідального використання он-лайн-технологій та мобільних приладів.


Семінар-практикум учителів української мови та лІтератури

03 лютого 2017 року у Білицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10  відбувся семінар-практикум за темою "Упровадження елементів сучасних педагогічних технологій навчання як умова досягнення нової якості мовно-літературної освіти»", завданням якого було озброїти вчителів ефективним інструментарієм для формування системних знань на уроках словесності. У семінарі взяли участь  учителі української мови та літератури  загальноосвітніх шкіл № 8, 9, 10, 11.


Заходи до  Дня  пам’яті Героїв Крут

29 січня 2017 р. виповнилося 99 років з часу бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та більшовицькими загарбниками доби першої українсько-радянської війни.

Хоча бій під Крутами й завершився військовою поразкою для Української Центральної Ради, на довгі часи він став прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності.

З метою вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли у бою під Крутами у січні 1918 року у загальноосвітніх навчальних закладах міста Добропілля було проведено ряд тематичних заходів, що висвітлюють достовірну інформацію про історичні події Української революції 1917-1921 років. Під час проведення виховних годин «Трагедія, історія, пам'ять», лінійок пам’яті «Вшановуємо пам'ять героїв», «Бій під Крутами», виставок тематичної літератури «Трагедія і велич боротьби української молоді під Крутами» учні закладів освіти ознайомились з однією із трагічних сторінок історії України.

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.


Заходи,  присвячені Дню Соборності України

З нагоди проголошення Акту Злуки  Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році у навчально-виховних закладах міста Добропілля пройшли урочисті  заходи, присвячені Дню Соборності України.

 Протягом тижня у школах проведені  урочисті лінійки, виховні години, уроки історії, конкурси малюнків,   віртуальні екскурсії до музеїв, місць пам’яті, пов’язаних із подіями Української національної революції 1917-1921 років.

Усі заходи спрямовувались на консолідацію та незламність українського народу, єдності та неподільності українських земель.


«НА КРИЛАХ ТВОРЧОСТІ ДО ВЕРШИН МАЙСТЕРНОСТІ»

11 січня 2017  року відбулося урочисте підведення підсумків  І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017».

В актовій залі виконкому Добропільської міської ради вітали  талановитих освітян, які продемонстрували високий рівень фахової підготовки та професійної майстерності під час конкурсних випробувань.

  10 представників  загальноосвітніх закладів міста змагались у чотирьох  номінаціях: «Початкова освіта», «Інформатика», «Біологія», «Музичне мистецтво».

              Ведучими урочистої церемонії були молоді педагоги Олена Кухар та Володимир Безверхній.  Все свято пройшло під гаслом «На крилах творчості до вершин майстерності». Лейт-мотивом свята стала поезія Ліни Костенко «Крила». В залі неодноразово вибухали шквал  емоцій і овацій на честь учасників та  переможців конкурсу, які працювали як неординарні особистості, справою доводили, що оновлення освіти можливе за наявності Вчителя, який володіє високою професійною майстерністю, сповнений новаторських ідей та прогресивних підходів до навчально-виховного процесу. Були відзначені переможці: Олена Жуковська (вчитель Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст..№15Добропільської міської ради)  та Наталя Васильченко (вчитель Добропільського НВК"Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів"-ДНЗ). Їм  вручені Дипломи та  цінні подарунки – планшети від Добропільської громади.

                   Педагогів вітали начальник відділу освіти  Інна Кальченко,  завідувач міського методичного кабінету Наталя Курдя, голова профспілки Василь Василенко, голова журі в номінації «Початкова освіта» Тетяна Дудушко.  Вони побажали  всім учасникам конкурсу нових ідей, творчих злетів та перемог. Святковий  настрій присутніх підтримали  колективи працівників і вихованців  ЦДЮТ та педагоги НВК №4.

      Конкурс «Учитель року–2017» став справжнім святом творчості, майстерності, пошани до Вчителя.


Засідання  практичних психологів та соціальних педагогів  Добропілля

        На базі відділу освіти традиційно провели секційне засідання  практичні психологи та соціальні педагоги  міста.   Робота секції була спрямована на «Підвищення професійної компетентності практичних психологів  через впровадження різноманітних форм і методів роботи». З інтерактивною доповіддю  з теми виступила методист ММК Гордієнко І.М.

     Спрямувала роботу  фахівців психологічної служби через «Розвиток творчої ініціативи спеціалістів психологічної служби з урахуванням основних завдань реформування системи освіти через проектну діяльність » - керівник НМК Гринцова О.В.

Робота  психологічних  студій   здійснювалася за 2 напрямками:

·         Аукціон психологічних ідей, на якому психологи презентували творчі наробки для  активної та пасивної просвіти  учасників педпроцесу та створення  розвивального середовища психологічного  кабінету.

·         «Психокорекційна робота практичного психолога з використанням  МАК, арт-терапії». Практичні психологи взяли участь в майстер-класі методиста ММК Гордієнко І.М.

     За підсумками аукціону було сформовано «Банк психологічних ідей»   (керівник НМК Гринцова О.В.)


З ювілеєм, рідна школо!

      24 грудня  морозного сонячного дня Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 зустрічала гостей на святкуванні 30-річного ювілею. Серед присутніх на урочистому святі  були і почесні гості:  Добропільський міський голова Андрій Аксьонов, керівник департаменту з соціального розвитку компанії ДТЕК, радник Добропільського міського голови Вікторія Гриб, секретар Білозерської міської ради Вікторія Шотт, представники відділу освіти Добропільської міської ради - начальник відділу Інна Кальченко, завідувач методичного кабінету Наталя  Курдя, голова профспілкового комітету Василь Василенко. 

       Школа також вітала й тих, хто протягом багатьох років віддавав частину своєї душі для виховання та навчання підростаючого покоління – ветеранів педагогічної праці, чиї імена навічно будуть закарбовані у пам’яті учнів та колег. Достойне місце серед гостей зайняли ті, хто мудро керували  навчальним закладом - Олена Георгіївна Матєшевська та  Анатолій Олексійович Пальчиков. За невтомну працю, відданість обраній справі, ентузіазм та небайдужість для них прозвучали найщиріші побажанні та теплі слова, були вручені почесні відзнаки.

     Не залишилися поза увагою й ті, хто протягом 30-ти років кожного дня сіє розумне, добре, вічне – Олена Максимівна Цимбаленко, Любов Миколаївна Ступак, Ганна Михайлівна Дорош, Маргарита Анатоліївна Залогіна, Галина Геннадіївна Желябіна.

     З привітальним словом до присутніх гостей звернулися Інна Кальченко та Вікторія Гриб, щиро привітавши усіх з ювілеєм, побажавши щастя, здоров’я, тепла і ласки, щоб кожен день плавання в безкрайньому життєвому морі відкривав нові острови досягнень, звершень та здобутків.

       Із щирими та теплими словами, із побажанням всім найкращих звершень та високих досягнень  на освітянській ниві  звернулися до всіх присутніх у залі Наталя Курдя, Вікторія Шотт та  Василь Василенко.

     Ну і який же День народження без подарунків! Почесні гості громади  міста Добропілля вручили  школі подарунковий сертифікат на суму 58 тисяч   для придбання акустичної системи.   Не залишилися осторонь  і працівники компанії ДТЕК. Їх подарунок  допоможе нам в реалізації проекту «Енергоефективні школи: нова генерація!», зробивши енергоаудит навчального закладу. 

     Щиро дякуємо Білозерській міській раді за корисний подарунок – багатофункціональний пристрій.  Не залишилися байдужими і профспілкові комітети відділу освіти Добропільської міської ради та шахти «Новодонецька».

     Учні школи привітали всіх присутніх мелодійними піснями, запальними танцями, душевними віршами.

     І хоч святкування ювілею позаду, проте спогади про цей день ще довго бентежитимуть серця присутніх, додаватимуть наснаги та творчості колективу школи.


У відділі освіти Добропільської міської ради відбулося навчання з охорони праці

        Згідно з планом і програмою навчання з курсу «Безпека життєдіяльності», затвердженого Центральним інститутом післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України, у грудні 2016 року організовано навчання 59 посадових осіб закладів освіти міста в очно-заочній формі. 20 грудня в актовій залі відділу освіти Добропільської міської ради відбулося засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності. Комісія у складі заступника начальника відділу освіти Кулік Н.В., начальника відділу страхових експертів відділення ВД ФССНВВ та ПЗ у м.Добропіллі Авєріної Т.В., головного спеціаліста управління Держпродспоживслужби з дотримання санітарного законодавства Носова М.О., голови Добропільської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Василенка В.В., спеціаліста відділу освіти Плужникової Е.О. та інженера з охорони праці відділу освіти Парахуди М.М., за участю методиста міського методичного кабінету відділу освіти Гордієнко І.М., юриста відділу освіти Здоренко Ю.Ю.,  перевірила знання нормативних актів з охорони праці, здоров`я, пожежної, радіаційної безпеки, дорожнього руху, гігієни праці, виробничої санітарії, поводження в надзвичайних ситуаціях у директорів шкіл, заступників директорів з навчально-виховної та з виховної роботи закладів освіти Добропільської міської ради, на яких покладено обов´язки з управління охороною праці та безпекою життєдіяльності. Усі присутні показали високий рівень знань.


День Святого Миколая в навчальних закладах Добропілля

У Добропільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №19 Добропільської міської ради відзначили День Святого Миколая (19 грудня) такими святковими заходами:

-          «Свято Миколая» (5-6 класи), організувала класний керівник 6-А класу Дашевська Ліна Сергіївна;

-          «Зі святом Миколая» (3 класи), організувала класний керівник 3-А класу Солощенко Лідія Григорівна;

-          2-5 класи відвідали відкриття ялинки на площі ім. Арутюнова;

-          3-8 класи отримали «Пряникову пошту».


Великий  подвиг   ліквідаторів

14 грудня  2016  року  у Добропільській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів №19 відбулися  заходи  у  зв’язку  з Днем вшанування  учасників  ліквідації  наслідків аварії  на ЧАЕС.

Ця катастрофа   є  болем  для  всієї України . І тепер не лише в квітневий  день  26  числа,  а  і  в грудні  вже  стало  доброю  традицією  вшановувати  пам'ять  тих,  хто  пожертвував    своїм  життям,  захищаючи нас  від атомного лиха . Адже саме в цей  день,  14  грудня,  було  завершено  будівництво саркофагу. Добропільці  також  брали  участь   в ліквідації наслідків найбільшої   екологічної аварії XX століття,  відроджували   до нового життя обпалену радіацією  землю. Ми  висловлюємо  щирі  слова  подяки  всім ліквідаторам  за  їх  мужність, героїзм  і  самовіддачу.


Міський семінар вчителів- логопедів

             14 грудня на базі дошкільного навчального закладу «Тополька» проходив семінар вчителів - логопедів міста за темою «Використання інноваційних здоров»язбережувальних технологій в логопедичній роботі.»

 Керівник науково предметної комісії  вчителів- логопедів Давидчук Юлія Олександрівна ознайомила присутніх з теоретичним питанням

«Реалізація здоров’язбережувальних технологій в корекційно – виховному процесі логопедичної роботи через впровадження нетрадиційних підходів оздоровлення дитини.»

Цікавою була форма роботи,яку запропонувала вчитель- логопед  дошкільного навчального закладу №9«Тополька»Аматьєва Юлія Вікторівна «Роль хромотерапії як важливого чинника з.доров’язбережувальних технологій в роботі з дітьми з порушенням мовлення.Активну участь приймали  учасники семінару   в  діловій грі,кожен учасник мав змогу проявити свою креативність,творчисть. Всі дорослі на хвилину стали учасниками цікавої казки.  

            Пустовойтова Тетяна Вікторівна ознайомила слухачів з презентацією»  Здоров’язбережувальні технології як напрямок логопедичного супроводу дітей з порушеннями усного та писемного мовлення.» Вчителі – логопеди дошкільних навчальних закладів та шкільних логопедичних пунктів для збереження та підтримки здоров»я  дітей завжди у своїй повсякденній роботі використовують: біонергопластику, пескотерапію,ароматерапію,кольоротерапію та багато інших новітніх технологій.


Міський  семінар  вчителів  біології

              13 грудня 2016 року в Добропільському НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.№3 – ДНЗ» (директор Поліщук П.М., заступник директора з НВР Єлісєєва О.М.) відбувся міський семінар вчителів біології .  Душкіною Тетяною Олександрівною, вчителем хімії та біології, було проведено відкритий урок в 9 класі за темою семінару «Продуктивний урок. Сучасний урок біології». Учні протягом уроку виконували цікаві завдання, які спонукали їх до пошуку та застосування знань, які отримали під час навчання. Практичний блок пройшов у творчій та дружній атмосфері, тому як питання створення веб-квестів для застосування в навчальній діяльності учня  є актуальним та відповідає вимогам сучасної освіти.


Семінар директорів в  Новодонецькій  ЗОШ  І-ІІІ ступенів №16

Проблема якості шкільної освіти знаходиться зараз в епіцентрі уваги освітян, батьків і суспільства, тому 09.12.2016 року в Новодонецькій  ЗОШ І-ІІІ ступенів №16 пройшов семінар-практикум для директорів шкіл м. Добропілля з теми “Шляхи управління якістю освіти як ключової категорії нової освітньої парадигми”.

  У ході семінару учасники обговорили проблеми   реформування освіти в світлі  Концепції «Нова школа. Простір освітніх можливостей», ознайомилися з досвідом управлінської діяльності адміністрації  школи як засобу підвищення якості освіти в умовах впровадження нової  освітньої парадигми.

  Згідно з програмою семінару  було проведено  доповідь-презентацію, відкриті уроки, брейнстормінг «Педагогічний менеджмент: секрети успіху», майстерня з декоративно-ужиткового мистецтва «Друге життя речей».


Наступність і перспективність у роботі                                                         дошкільної та початкової ланок освіти Добропілля

          Відповідно до плану роботи методичного кабінету Добропільської міської ради  24 листопада 2016 року на базі Добропільського НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. №3 – ДНЗ» (директор Поліщук П.М., зам.директора Єлисеєва О.М.) відбувся семінар вчителів 1 класів «Навчання грамоти як складова звукової культури мовлення молодших школярів», активними учасниками якого були і вихователі старших груп дошкільних навчальних закладів великого Добропілля.

Досвід роботи школи за темою «Реалізація принципу наступності і перспективності в навчанні грамоти дітей дошкільного віку та учнів початкової школи» представила вчитель 2 класу Пашкова Л.М. Під час перегляду відкритих заходів у вихователя  Салтовської Є.А. та вчителя 1 класу Вагнер М.С. слухачі мали змогу розлянути питання мовленнєвого розвитку вихованців  дошкільної ланки як запоруки інтелектуальної готовності дитини до навчання у школі та навчання грамоти як складової звукової культури мовлення молодших школярів.

Участь у діловій грі «Цікавинки з методичної скриньки», яку провела керівник динамічної групи вчителів початкових класів та вихователів НВК №3, вчитель Яремчук Т.О., надасть можливість використовувати в своїй практичній роботі цікаві прийоми та ефективні методи, які допоможуть підготувати вихованців до подальшого навчання в школі, не зашкоджуючи здоров’ю малюків.

Підводячи підсумки засідання ПНМК методисти МК Гнилицька Л.В. та  Героєва В.І., керівники ПНМК: вчитель НВК №4 Дудушко Т.І. та вихователь-методист ДНЗ №35 Гринцова О.В. конкретизували питання стосовно форм роботи з наступності двох ланок, які створюють загальний сприятливий фон для розвитку дітей  як у дошкільному закладі, так і в початковій школі.

Зустріч пройшла в атмосфері плідної співпраці. А малята, як завжди, були питливі, активні, працьовиті та талановиті!


Семінар заступників директорів з виховної роботи ЗНЗ м.Добропілля

        16.11.2016 року на базі НВК № 7  пройшов семінар заступників директорів з виховної роботи ЗНЗ

відділу освіти Добропільської міської ради за темою: «Роль батьківського комітету школи в організації навчально-виховного процесу закладу освіти». 

Мета семінару  - ознайомити учасників  з системою роботи навчального закладу в рамках співпраці шкільного батьківського комітету з питань навчально-виховної роботи учнівського колективу. В ході семінару заступники директорів з ВР  Добропілля заслухали доповідь  заступника директора з ВР Сиротенко Катерини Юріївни разом з головою загальношкільного батьківського комітету Басовою Вірою Вікторівною.  Перед початком семінару гості відвідали Галерею батьківської творчості, де представники батьківського комітету школи продемонстрували свої вироби. Також шкільна газета «Осьминог» продемонструвала випуски газет та досягнення. Виховну годину - форум «Професійний світ наших батьків. Мій вибір» провела класний керівник 10 класу Ясинська Тетяна Василівна, родинне свято «Всі ми велика родина, а мати у нас Україна» - класний керівник 3-А Лейба Віра Павлівна. Всі заступники директорів з ВР відвідали шкільний археологічний музей, екскурсію провів 

вчитель історії Петренко Олександр Миколайович. Практичний психолог НВК № 7 Гусєва Анастасія Вікторівна провела тренінг «Ефективна взаємодія педагога з батьками». На останок всі гості відвідали загальношкільний захід  «Де гарне коріння, там добре насіння»  за участю представників загальношкільного батьківського комітету  Сиротенко Катерина Юріївна.


Семінар вчителів історії та правознавства

      15.11.2016р. на базі НВК ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей м. Добропілля  відбувся семінар вчителів історії та правознавства з теми «Формування правової компетентності та правового виховання на уроках правознавства»

       Метою семінару було поділитися досвідом роботи щодо створення оптимальних умов для розвитку основних складових правової  свідомості учнів на уроках правознавства та правової компетентності; формування готовності педагогів впроваджувати сучасні технології в навчальній діяльності. Господарі семінару презентували свій досвід роботи щодо впровадження компетенісно орієнтованої моделі навчання, поділилися нарубками щодо урізноманітнення форм проведення уроків правознавства.


Всеукраїнська  акція – Шістнадцятий  радіо диктант                                                                         національної єдності

 9 листопада 2016 року загальноосвітні навчальні заклади м.Добропілля долучилися до Всеукраїнської акції - Шістнадцятого радіодиктанту національної єдності.

Акція традиційно відбувається у День української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова. На Першому каналі Українського радіо транслювалася радіопрограма, присвячена акції: йшлося про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання.

Диктував текст доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.

         Педагоги, батьки та учні не лише долучилися до акції і написали диктант, але й стали своєрідними співорганізаторами акції: створили свій власний осередок диктанту – збиралися колективами і організували написання у закладах.

2659 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста підтримали ініціативу та долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Саме такі заходи, які вже стали традиційними в освітніх закладах міста, сприяють вихованню в учнів національної самосвідомості, патріотизму, любові до своєї  Батьківщини та мови як духовного надбання українського народу. Вони єднають суспільство та є запорукою  солідарності з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.


Методичний фестиваль  «Дошкільна палітра Добропілля»

З 1 по 3 листопада 2016р.відбувся методичний фестиваль «Дошкільна палітра Добропілля» художньо-естетичного спрямування.  Організатор фестивалю методист методичного кабінету Героєва В.І. та заклади, які приймали фестиваль, на чолі із Соловйовою Н.В.(ДНЗ №4), Мангушлу О.В.(ДНЗ №29) і Сосулєвою Н.М., були представлені керівниками як центри мистецтва і краси,  створили можливість фахівцям з дошкільної освіти різних дитячих садків познайомитися з новими формами роботи щодо формування творчих здібностей як складової базових якостей особистості дошкільника, із сучасними підходами до розвитку творчості дітей.

                Майстер-класи з ліплення «Чудодійні властивості полімерної глини» (виготовлення біжутерії) та «Країна майстрів «Мулє-патат» (використання техніки мулє-патат в роботі з дітьми молодшого дошкільного  віку) запропонували вихователі Базалук Т.В.(ДНЗ №4) і Палій Г.В.(ДНЗ №34), які надихнули учасників заходу на роботу із солоним тістом та полімерною глиною.

Педагоги міста познайомилися з виставкою робіт із зображувальної діяльності дошкільників ДНЗ №29 (зав.Мангушлу О.В.), ДНЗ №25 (зав.Савченко Л.М.), ДНЗ №9 (зав.Бабенко О.О.), а проведені майстер-класи керівниками гуртків  Шевченко В.І.((ДНЗ №29) і Болотовою Л.П.(ДНЗ №25) та вихователем Кузнецовою О.В.(ДНЗ №9) надали можливість доторкнутися до чарівного світу петриківського розпису, нетрадиційних технік малювання та декорування мотузкою в художній праці.

              Під час зустрічі в смт.Новодонецьке вихователь ДНЗ №24 Константин О.М. презентувала наробки з досвіду роботи за темою «Родинний театр в умовах дошкільного закладу» та, втілившись в образ Клоуна, провела динамічні вправи, ділову гру і театр – експромт казки «Під грибком» для дорослих.   Музичний керівник ДНЗ №27 Холодова І.Л. провела майстер-клас «Школа майбутнього артиста» разом з дітьми, а потім з дорослими, запропонувала різновид театрального мистецтва – казковий фартушок в драматизації сценки «Матусі» та доторкнутися до навчання гриму казкових героїв, які допоможуть педагогам закладів освіти в їх практичній діяльності.


Виїзний семінар –практикум  учителів  математики  Добропілля

25 жовтня 2016 року  вчителі математики м. Добропілля стали учасниками регіональної конференції – семінару з вчителями математики шкіл Донецької області, присвяченого 70-річчю фізико-математичного факультету ДДПУ. Тема семінару  «Сучасний урок математики, вимоги до нього».

                Під час зустрічі учасники семінару ознайомилися    з роллю  сучасного уроку математики  в умовах нового змісту освіти заснованого на формуванні компетентностей , необхідних для успішної самореалізації дитини в суспільстві та   основними аспектами і методами формування математичної  компетентності учнів в умовах сучасного уроку. Показали роботу з пошуку ефективного застосування інформаційного поля  в навчально-виховному процесі школи за рахунок впровадження інноваційних методик і технологій роботи як умови професійного самовдосконалення вчителя та самореалізації учня. Розкрили професійні й особистісні якості сучасного педагога необхідні в умовах впровадження нового державного стандарту. Налагодили зв’язки з ДДПУ щодо подальшого співробітництва та організації профорієнтаційної роботи. Учасників семінару привітала ректор ДДПУ професор Омельченко С.О.,  наголосивши на актуальності семінару, акцентувавши увагу на тому, що маємо запропонувати майбутнім поколінням українців школу, яка буде для них сучасною. У зв’язку з цим варто говорити про нову роль учителя – не як єдиного наставника та джерело знань, а як коуча , фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини. Ознайомив  з історією та сьогоденням факультету декан фізико-математичного факультету, доцент, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математики  Новіков О.О.Лекцію-семінар з теми «Вибрані геометричні задачі учнівських математичних олімпіад і змагань» провів кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри геометрії та методики викладання математики  Кадубовський О.А.


Участь освітян  Добропілля в  зональній педагогічній майстерні

В жовтні 2016 року на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 Краматорської міської ради відбулася зональна педагогічна майстерня «Науково-методичний супровід розвитку особистості в освітньому просторі: якісна освіта та її психологічна підтримка».

            Метою заходу було визначено: сприяння підвищенню рівня науково-методичного супроводу розвитку особистості в освітньому просторі шляхом забезпечення якості освіти та її психологічної підтримки.

           Учасниками педагогічної майстерні були фахівці з міст: Бахмута, Дружківки, Краматорська, Костянтинівки, Лимана, Слов’янська, Торецька та Бахмутського, Костянтинівського, Олександрівського, Слов’янського районів, Черкаської об’єднаної територіальної громади, методисти МС, які відповідають за дошкільну освіту, початкову освіту, предмети освітньої галузі «Здоров’я та фізична культура», психологічну службу, роботу зі здоров’язбереження, з обдарованими дітьми; керівники МО дошкільної освіти, початкової освіти, учителів основ здоров’я, фізичної культури, захисту Вітчизни, психологічної служби; керівники базових ДНЗ, ЗОШ – Шкіл сприяння здоров’ю; педагоги різного фаху, які опікуються питаннями розвитку обдарованості; вихователі-методисти.

           Керівником секції № 5 була Спірке О. А., методист відділу методичного забезпечення оздоровчої функції освіти. Напрям секції: «Організація роботи з предмета «Основи здоров’я»: досвід, інновації, перспективи». Метою секції було презентувати ефективні інноваційні механізми та технології підвищення якості навчання предмета «Основи здоров’я» та безпеки життєдіяльності учнів загальноосвітніх навчальних закладів в освітньому просторі України.

      Методист відділу освіти Добропільської міської ради Бєлова В.О. та Пожидаєва Ю.Г., учитель Водянської ЗОШ № 11 Добропільської міської ради поділилися досвідом своєї роботи щодо формування здорового способу життя підростаючого покоління.  Провели майстер-клас «Казкотерапія» з учителями предмету «Основи здоров’я». 


Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки

15–16 жовтня 2016 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбулися ХІ Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки «Полюбіть майбутнє – крила виростуть!».

     Одинадцяті Читання – це спільна робота однодумців, спрямована на розкриття і усвідомлення духовних сенсів гуманної педагогіки і створення простору майбутнього, в якому ці сенси живуть і стверджуються.

Із усіх кінців України, Латвії,  Грузії  з’їхались люди, яких цікавить ця тема. Стала учасником Всеукраїнських  Читань вчитель початкових класів Добропільської ЗОШ І-ІІ ст.№6 Шнуренко Валентина Сергіївна. 

 Своїм досвідом роботи з присутніми поділилися  Амонашвілі Шалва Олександрович – автор освітньої системи «Гуманна педагогіка», науковий керівник дослідно-експериментальної роботи, доктор психологічних наук, професор, академік, іноземний член Національної академії педагогічних наук України, почесний президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Амонашвілі Паата Шалвович – науково-методичний керівник дослідно-експериментальної роботи, директор дитячої художньої студії та дитячого садка «Басті Бубу» (м. Тбілісі), президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Кудрік Л.Г., доктор філософії, професор МКА, доцент Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор філософських наук, професор Бех В.П.  Учасникам було запропоновано роботу в  творчих майстернях, майстер – класах, фрагменти відкритих уроків.   Після закінчення Читань учасники отримали сертифікати. 


Семінар-практикум викладачів предмета «Основи здоров’я»                                                                      в Добропіллі

13 жовтня 2016 року в Добропільському навчально-виховному комплексі «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» відбувся міський семінар-практикум викладачів предмета «Основи здоров’я». Було проведено вхідне та підсумкове анкетування з теми семінару «Здоров’язберігаючі  технології як засіб підвищення ефективності навчального процесу», удосконалювали тренінгові форми проведення уроків, застосовували інтерактивні форми навчання учнів на різних етапах уроку, знайомилися з теоретичними засадами здоров’язберігальних технологій.

О.А. Спірке, методист відділу методичного забезпечення оздоровчої функції освіти Донецького облІППО, ознайомила присутніх учителів з новітніми тенденціями проведення уроків основ здоров’я в середній школі. В.М. Левицька, учитель основ-здоров’я ЗОШ-інтернат м. Добропілля, теоретично обґрунтувала сутність та характеристику здоров’язберігаючих технологій.

Учитель основ здоров’я НВК № 1 Т.П. Митрофанова провела урок-тренінг «Синергія стосунків» для учнів 7 класу за проектом «Вчимося жити разом».

Класний керівник НВК № 1 Р.В. Терещенко провела виховну годину «Ефективне спілкування» для учнів 11 класу за проектом «Вчимося жити разом». Учні відверто висловили свої думки й почуття, активно та позитивно попрацювали в групах.

С.В. Мітіна, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК № 1, показала «Казкотерапію» на уроках основ здоров’я.

О.М. Скрипченко, практичний психолог НВК № 1, приділила увагу профілактиці збереження психічного здоров’я педагогів.

Рефлексію та підсумки семінару провела В.В. Поліщук, керівник методичного об’єднання учителів основ здоров’я.

Учасники семінару підвищили свій рівень професійної компетентності та обговорили проблеми щодо подальшої роботи над проектом «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих навичок»).


Засідання    «Школи психологічної майстерності»

                12.10.2016р. на базі НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей  м. Добропілля відбулося засідання «Школи психологічної майстерності», у якому взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги ДНЗ та ЗНЗ міста. 

Мета: ознайомити учасників з методами ігротерапії для подолання відхилень в поведінці у дітей, що перешкоджають нормальному емоційному самопочуттю та спілкуванню з однолітками.

Завдання:

- ознайомлення з літературою щодо роботи з девіантними дітьми;

- опрацьовування технік  зниження рівня тривожності, агресивності, гіперактивності, особливості роботи з дітьми-аутистами;

- вироблення рекомендацій для батьків та педагогів по роботі з девіантними дітьми;

- розширення методів і прийомів корекційної  роботи практичних психологів та соціальних педагогів у роботі з особливими дітьми.